Zmapujte Dolné Rakúsko na dvoch kolesách

Zmapujte Dolné Rakúsko na dvoch kolesách
noe.co.at

Rakúska príroda, ktorá začína neďaleko Bratislavy, pozýva Slovákov na svoje cyklotrasy. Na novej mape, ktorú so slovenskými vysvetlivkami dostanete na objednávku zadarmo až do vašej schránky, predstavuje 4200 km cyklistickej infraštruktúry.

Nová mapa v slovenskom jazyku pozýva návštevníkov spoznať najkrajšie zákutia Dolného Rakúska. Stačí sadnúť na bicykel a ísť do toho. S touto starostlivo pripravenou pomôckou si ľahko vyberiete trasu podľa vašich predstáv.

Všetky cyklotrasy sú dobre vyznačené, pričom o tých najzaujímavejších sa dozviete viac na druhej strane mapy. Zaujímavosti o mieste, tipy na ubytovanie a osvieženie v podobe dobrého jedla sú preložené do slovenčiny. Na mape nechýbajú ani najlákavejšie výletné ciele, medzi ktoré patria hrady, zámky, atraktívne miesta oddychu, prírodné parky, kláštory či lanovky, ktoré v prípade únavy môžete absolvovať aj loďou.

Mapa je dostupná pre každého – stačí si ju objednať na adrese informacie@noe.co.at a bude vám obratom zdarma zaslaná poštou.

Osem dôvodov, prečo ísť na cyklovýlet práva do Dolného Rakúska

1. Trasy vedú väčšinou mimo ciest s dopravnou premávkou a prinášajú tak maximálnu bezpečnosť.

2. Cesty sú minimálne dva a pol metra široké, čo umožňuje bezpečné predbiehanie i vzájomné míňanie sa protiidúcich cyklistov.

3. Povrch cyklistických chodníkov je prevažne asfaltový. Šetria sa tak nielen kĺby, ale i bicykle.

4. Sú priebežne a takisto jednotne značené, čo zaručuje jednoduchú orientáciu.

5. Z prírodného i topografického hľadiska sú nesmierne atraktívne.

6. Cyklistické chodníky sú navzájom prepojené a napájajú sa aj na dopravnú sieť.

7. Výborne vybudovaná infraštruktúra v podobe servisných staníc, požičovní bicyklov, špecializovaných ubytovacích zariadení, hostincov a vínnych krčmičiek je takisto zabezpečená.

8. Infraštruktúra sa neustále zdokonaľuje a rozširuje.

[captionid=“attachment_2827″align=“alignnone“width=“518″]noe.co.at[/caption]

Najobľúbenejšie trasy

Dunajská cyklotrasa (Eurovelo 6)

Kampa – Dia – Morava

Cyklistika na Muštovej ceste

Krajina Rimanov Carnuntum, cyklotrasa č. 54

Trasa Carnuntum – Zámok Hoff – Bratislava

Nextbike – bicykle na zapožičanie

Nextbike je nový dolnorakúsky systém požičiavania bicyklov. Stanice požičovní sú vo vyše 60 obciach. Sú pre vás pripravené robustné bicykle s tromi prevodmi, pohodlným sedadlom a praktickým košíkom, za veľmi dostupnú cenu 1 € za hodinu alebo 5 € na 24 hodín. Bicykel môžete vrátiť na ľubovoľnej stanici požičovne. Na ich používanie je potrebná len jednorazová registrácia na stránke www.leihradl.at alebo na telefonickej linke (02742/22 99 01).

Portál Webnoviny.sk informovala Lenka Ďuricová z Centrály CR pre Dolné Rakúsko.

3. augusta 2011

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Webnoviny.sk