Zima plná zážitkov v Malej Fatre

Vrátna Free Time Zone
V stredisku Vrátna Free Time Zone sa priaznivci lyžovania, snowboardingu či iných zimných aktivít môžu tešiť na vyše 14 km zjazdoviek, siahajúcich do výšky až 1709 m n.m. OOCR Malá Fatra

V stredisku Vrátna Free Time Zone odštartovalo prvé tohtoročné zasnežovanie a preto sa priaznivci lyžovania, snowboardingu či iných zimných aktivít môžu už čoskoro tešiť na sprístupnenie viac ako 14 km zjazdoviek, siahajúcich do výšky až 1709 m n.m.

V štyroch lokalitách (Paseky, Poludňový Grúň, Chleb a Príslop) si zalyžujú deti, menej skúsení lyžiari, zdatní lyžiari i profesionáli. Pre deti je pripravený vynovený detský park, v ktorom sa nielen výborne zabavia, ale pod vedením profesionálnych inštruktorov sa s lyžovaním zoznámia alebo zdokonalia.

Nároční lyžiari si tu môžu užiť aj najrozsiahlejšie freeridové zóny na Slovensku.

Kto hľadá viac, ako len lyžovačku, môže vyskúšať snowtubing, skialpinizmus, lavínové kurzy s vyškoleným sprievodcom, snežnicové pochody alebo snowkiting, jeden z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich športov súčasnosti.

„Počas zimy k nám prichádza čoraz viac priaznivcov tohto športu, všetkých vekových kategórií. Málokto vie, že Chleb je jednou z najznámejších snowkitingových lokalít v Európe a jazdiť sem prichádzajú majstri v tomto športe z celého sveta,“ hovorí výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Malá Fatra Matúš Dobeš.

Pre fanúšikov bežeckého lyžovania, ktoré má v regióne dlhoročnú tradíciu, je k dispozícii široká sieť udržiavaných bežkárskych tratí. Tá nadšencov prevedie zasneženou prírodou od Terchovej až po Kysuce.

Po celodennom pobyte na vzduchu si každý môže dopriať relax a oddych vo wellness zariadeniach , alebo ochutnať tradičné regionálne špeciality v kolibách pri jedinečnej živej hudbe. Terchovská muzika je totiž od začiatku decembra zapísaná do Svetového zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO.

18. decembra 2013

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod