Za slnkom budeme tento rok cestovať ďalej

cestovanie
cestovanie SITA

Leto už oficiálne začalo a aj cestovné kancelárie znižujú ceny blížiacich sa termínov. Obľúbené sú ako aj minulý rok Chorvátsko, Turecko a Bulharsko. Ak však sledujete predpovede počasia aj pre tieto letoviská viete, že v Chorvátsku sa v týchto dňoch veľmi nezohrejete. Časom sa bude síce otepľovať, ale len veľmi pomaly. Ak sa teda spoliehate na poslednú chvíľu a od dovolenky Vás delí len pár dní, radšej zvoľte vzdialenejšiu destináciu. V týchto je totiž počasie oveľa krajšie a stabilnejšie ako pri našom „Slovenskom mori“.

Na dovolenku však nie sme ochotní minúť všetky naše úspory, dobre premýšľame čo a za akú cenu kúpime. Ani toto Vaše rozhodnutie však nemusí predstavovať prekážku medzi Vami a Vašou ideálnou dovolenkou. Letecké zájazdy boli v minulosti obľúbené najmä u majetnejších, dnes sa však aj vďaka nízkym cenám leteniek stala táto forma cestovania dostupnejšou aj pre obyčajných ľudí.

Nech sa už chystáte stráviť dovolenkové dni kdekoľvek, treba sa na to dobre pripraviť. Prieskum počasia si robí asi každý, a to bez ohľadu na skutočnosť aké je u nás. Každý rok sa teda ešte pred balením pozeráme po predpovediach pre tú našu destináciu. Je to rozumné, keďže počasie sa môže zhoršiť aj pri mori. Máte tak lepšiu predstavu o tom, čo si v žiadnom prípade nesmiete zabudnúť. Plavky a letné šaty sú samozrejmosťou, no občas sa Vám môže zísť aj bunda.

Keďže cestujeme prevažne za slnkom a najmä pekným opálením, mali by sme myslieť aj na opaľovacie prípravky. Najmä dámy by však nemali zabudnúť ani na kvalitnú vlasovú kozmetiku. Teplo, slnko a morská soľ dajú Vašej korune krásy poriadne zabrať. Opaľovanie a kúpanie sa v mori si tak vychutnáte naplno bez toho, aby ste sa obávali o zdravie svojich vlasov. Dlhé chvíle pri opaľovaní sa spríjemní aj dobrá kniha, možno taký pikantný román od Maxima E. Matkina.

24. júna 2013

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: PR