Z Fontány di Trevi vylovili vyše pol milióna eur

Z Fontány di Trevi vylovili vyše pol milióna eur
Fontana Di Trevi www.flickr.com

Ešte nikdy sa za pol roka nenazbieralo na dne najznámejšej fontány sveta toľko mincí ako tento rok. Podľa talianskeho denníka La Repubblica vylovili dobrovoľníci z Fontány di Trevi za prvých šesť mesiacov tohto roka 540-tisíc eur.

Fontána di Trevi patrí k najatraktívnejším cieľom turistov v Ríme. V polovici 18. storočia ju postavil Niccoló Salvi podľa Berniniho návrhov. Neskôr ju preslávilo nezabudnuteľné nočné kúpanie Anity Ekberg vo Felliniho kultovom filme Sladký život. V súčasnosti hádžu návštevníci Ríma ponad plece do fontány mince a dúfajú, že si tak zaručia návrat do čarovnej talianskej metropoly.

Príspevky turistov, ktoré zbierajú dobrovoľníci charity každý týždeň, sú použité na dobročinné účely. Zozbierané sumy sa zvyšujú. V roku 2010 fontána „zarobila” 838-tisíc eur, vlani to bolo 951-tisíc eur a tento rok sa očakáva ešte vyššia suma. Táto stúpajúca tendencia však nie je len dôsledkom väčšej srdečnosti turistov, ale aj nižšieho počtu krádeží. Fontána di Trevi je prísne strážená. Každý, kto by sa chcel obohatiť mincami z dna známej fontány, musí rátať s možným zatknutím nemenej známymi carabiniermi.

6. augusta 2012

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Webnoviny.sk