Youtuberka Ditta Zavrell: „Na New Yorku najviac obdivujem ľudí. To, že tam vydržia žiť a nezbláznia sa z toho.“

Horizon33_2017 4 18_16 26 9.jpg
www.instagram.com

Ditta Zavrell je českou blogerkou, ktorá sa venuje vegánstvu a zdravému životnému štýlu. Medzi jej vášne patrí aj cestovanie a prostredníctvom svojich videí sa snaží priblížiť prírodné krásy či kultúru danej krajiny. 

Okrem toho, že si vášnivou vegánkou, ktorá má úspešný YouTube kanál, miluješ aj cestovanie a spoznávanie nových kultúr. Kde všade sa ti už podarilo dostať?

Na to, aká som mladá, sa mi s veľkým šťastím podarilo navštíviť už pomerne dosť krajín. Najviac mám precestované Spojené štáty, hlavne západ – Californiu, Utah, Arizonu, Colorado, Nové Mexico. Z východu New York, Georgiu a Floridu. Z Ameriky som tiež bola v Mexiku. Z Európy som navštívila Španielsko, Taliansko, Švajčiarsko, Rakúsko, Luxembursko, Veľkú Britániu, Nemecko, Maďarsko a Slovensko. Na Blízkom východe som navštívila Turecko a z Ázie som zatiaľ spoznala iba Japonsko a z tichomoria som navštívila Bali. 

Horizon33_2017 4 18_17 53 34.png
www.instagram.com

Všetko, čo zažila na Bali zhrnula do niekoľkých videí:

Naposledy si navštívila Bali. Čo všetko si už stihla zažiť a ochutnať na vlastnej koži?

S Domčou z dblog.cz sme toho zažili naozaj veľa. Jazdili sme na skútroch, objavovali krásy Bali, precestovali sme východ ostrova, surfovali sme a okrem výborného jedla nás stihli aj okradnúť. Ostrov sme spoznali v celej jeho kráse. 

Horizon33_2017 4 18_16 20 47.png
www.instagram.com

Čo najviac obdivuješ na New Yorku? 

Na New Yorku asi najviac obdivujem ľudí. To, že tam vydržia žiť a nezbláznia sa z toho. Moc sa mi tam páčilo, ale asi to nie je mesto pre mňa. 

Horizon33_2017 4 18_16 26 17.png
www.instagram.com

Angličitinu ovládaš tak dobre ako svoj materinský jazyk. Máš nejaký tajný tip, ktorý ti pomáhal v zdokonaľovaní sa?

V USA som vyrastala, takže s angličtinou som problém nikdy nemala. Komukoľvek, kto by sa v nej chcel zdokonaliť by som poradila, aby pozeral filmy. Pokiaľ je človek úplný začiatočník, tak najskôr s českými titulkami a časom iba s anglickými. Samozrejme, najlepšia škola je vycestovať a hlavne – nebáť sa hovoriť. 

Na svojom kanáli máš aj videá, ktoré sa týkajú rád ako čo najjednoduchšie cestovať. Ktoré z nich považuješ za najdôležitejšie?

Byť pripravený, mať veci pekne zorganizované a všetko o danej krajine zistené. Na cestovaní taktiež milujem to, keď si zisťujem podrobnosti a informácie o danej krajine. 

Aké cestovateľské sny si chceš v blízkej budúcnosti splniť?

Tak tých je veľa. Zatiaľ však asi Nórsko, Island, Portugalsko, Kanada, Amsterdam a Santorini. 

Horizon33_2017 4 18_16 28 2.png
www.instagram.com

18. apríla 2017

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod