Výstredný pochod po japonsky

Dúhový pochod v Tokiu
Sexuálne menšiny tvoria údajne 5,2 percenta všetkých Japoncov. Cez víkend vyšli do ulíc hlavného mesta. AP Photo / Koji Sasahara

Údajne 5,2 percenta Japoncov patrí k sexuálnym menšinám – gayom, lesbám, bisexuálom a transgenderom. Cez víkend sa prešli ulicami Tokia.

Japonci sú známi milovníci extravagancie. A čo potom takí japonskí transexuáli? Ulice známych tokijských štvrtí Shibuya a Harajuku, preslávených zábavnými podnikmi a nákupnými centrami, farební minoritní poriadne oživili. Prešlo sa tadiaľ až päťsto šialene poobliekaných ľudí, ktorí tak chceli podporiť myšlienku tolerancie. Japonskí policajti veru otvárali oči. A budete ich otvárať aj vy 🙂 . Pozrite si našu galériu.

Dúhové pochody sú vyhľadávanými akciami v mnohých svetových metropolách. Kto ich vyhľadáva? Predovšetkým členovia GLBT komunít a ich sympatizanti. Potom ľudia, ktorí sa chcú zabaviť. A v neposlednom rade aj zarytí odporcovia týchto sexuálnych menšín. Aby nedošlo k nepredvídateľným stretom, dozerajú na dúhovú zábavu špaliere policajtov. Žiaľ, stále je to tak takmer na celom svete.

28. apríla 2013

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod