Výnimočný ekorezort v USA ponúka nocľah v korunách stromov

Výnimočný ekorezort v USA ponúka nocľah v korunách stromov
treehousepoint.com

Hlboko vo washingtonských lesoch leží unikátny ekorezort, ktorý v súlade s prírodou ponúka ubytovanie priamo v korunách stromov.

Dom na strome je snom takmer každého dieťaťa, Američana Peta Nelsona však prenasledoval až do dospelosti. S manželkou Judy v lesoch v údolí Snoqualmie Valley neďaleko Seattlu vybudoval unikátny ekorezort Treehouse Point, ktorý návštevníkov ubytuje priamo v korunách stromov.

Výnimočný ekorezort v USA ponúka nocľah v korunách stromov
treehousepoint.com
„So stavbou domov na strome som začal, keď som mal päť rokov. Ten prvý som postavil len za pomoci kladiva a skrutkovača. A môjho otca,“ vysvetlil Pete. V stavbe domov, ktoré sa šplhali do korún stromov, pokračoval celý život. „Z každej novej skúsenosti a od každého stromu som sa niečo naučil,“ hovorí skúsený staviteľ. Keď si v roku 2005 v lesoch neďaleko svojho domova všimol štyri parcely pôdy na predaj, dlho neváhal a pustil sa do plnenia dlhoročného sna.

K hlavnej chate v ekorezorte Treehouse Point, ktorá ukrýva knižnicu s reštauráciou, postupne postavil päť ďalších domčekov na stromoch. Na drevené konštrukcie, ktoré sú ukotvené na stromoch, sa dá dostať po rebríkoch, točitých schodiskách či lanách. V presvetlených domoch s terasami len pár centimetrov od konárov čakajú návštevníkov útulne zariadené spálne.

Treehouse Point slúži nielen ako ekologický hotel, ale aj ako environmentálne školiace stredisko. Okrem lekcií jogy či uvoľňujúcich masáží sa tu organizujú workshopy zamerané na udržateľný rozvoj a ochranu prírodu. Pete, ktorý je majiteľom spoločnosti Nelson Treehouse and Supply, tu záujemcom poskytuje materiál aj svoje know-how o dizajne a stavbe domov na strome.

Výnimočný ekorezort v USA ponúka nocľah v korunách stromov
treehousepoint.com

„Chceme ľudí prostredníctvom osobnej skúsenosti spojiť so stromami a prírodou,“ tvrdia manželia, ktorí sa nebránia rozšíreniu ekocentra. „Mohlo by tu stáť ešte niekoľko ďalších domov,“ hovorí Pete, ktorý momentálne dokončuje svoju knihu fotografií venovanú, ako inak, domom na stromoch.

www.inhabitat.com, http://treehousepoint.com

10. februára 2014

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: zz