Vychutnajte si horúce leto aj doma

Vychutnajte si horúce leto aj doma
Vychutnajte si horúce leto aj doma SITA

Auto je najčastejšou voľbou pri ceste na dovolenku. Poskytuje pohodlie a nemusíte sa spoliehať na miestnu dopravu. Môžete tak rýchlo navštíviť aj vzdialenejšie okolie a spoznať tak aj kultúru, či históriu. Ak máte vlastné auto na dovolenke nemusíte byť ubytovaní ani v známej lokalite. Stačí mať v blízkosti väčšie stredisko a o zábavu cez deň aj v noci máte postarané.

Nevyhnutnou pri takýchto cestách je samozrejme funkčná klimatizácia. Bez nej sú teploty v aute neznesiteľné a môžu ohrozovať aj naše zdravie. Veľkým pomocníkom pri dlhších cestách je prirodzene autochladnička. Potraviny aj nápoje sú nevyhnutnou súčasťou každej batožiny a je potrebné ich ochrániť pred vysokými teplotami. Veď zdravotné problémy sú to posledné čo by sme si z dovolenky chceli doniesť.

Aktuálne teploty však vnucujú otázku, prečo cestovať stovky, či dokonca tisícky kilometrov za letom, keď ho máme aj doma? Svoju dovolenku tak môžete pokojne stráviť na chalupe, či doma na kúpalisku. Avšak ak sa predsa len chcete odtrhnúť z každodennej rutiny a skutočne si oddýchnuť prípadne aj spoznať nové miesta, popremýšľajte nad dovolenkou na Slovensku. Vyberať môžete nielen z turisticky atraktívnych miest a obcí, ale aj krásy hôr určite stoja za videnie. More síce chýba, ale početné kúpaliská a vodné plochy určite uspokoja aj tieto požiadavky. Ubytovanie môžete zvoliť tak, že budete mať všetko v dosahu. Blízkosť hôr, ale aj vody či rušného centra mesta nájdete aj v severných okresoch. Lacné ubytovanie v Žiline nájdete tu.

Do prírody však nemusíte vyraziť len na turistiku. Pekný výlet s rodinou môžete prežiť aj na množstve cyklotrás. Doma si teda určite nenechajte bicykle Cube a prilby. Deti budú mať nezabudnuteľný zážitok a urobíte aj niečo pre svoje zdravie.

Od príjemného oddychu Vás teda už nič nedelí. Zbaľte tričká s potlačou aj svojim deťom a vyrazte za zážitkami.

21. augusta 2013

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: PR