Vodná sopka na ‚čarovnom vrchu‘ v Čile ukrýva osobitý hotel

Vodná sopka na 'čarovnom vrchu' v Čile ukrýva osobitý hotel
Jedinečné ubytovanie ukrýva 13 izieb Webnoviny.sk

Do netradičného hotela v srdci dažďového pralesa v Čile zavedú návštevníkov lanové mosty. Legenda hovorí, že každému, kto v kaskádovom vodopáde strávi noc, sa splní želanie.

Kto túži po dovolenkovom mieste, na ktorom bude mať pocit, že sa ocitol v rozprávke, mal by zavítať do Čile. V prírodnej rezervácii na juhu krajiny leží Montana Magica Lodge (Chata na Čarovnom vrchu)– netradičný hotel, ktorý vyzerá ako vystrihnutý z Tolkienovej Stredozeme. Namiesto hobitov a elfov však konštrukcia v tvare sopky láka práve majetnejších cestovateľov.

Hotel leží uprostred 300-tisíc akrovej prírodnej rezervácie v regióne Los Rios, ktorá sa nachádza aj na zozname prírodného dedičstva UNESCO. Kaskádový vodopád na rozprávkovom vrchu ukrýva 13 izieb, do ktorých návštevníkov zavedú lanové mosty. Fascinujúca sopka namiesto lávy chrlí priezračnú vodu, ktorá sa stará o zavlažovanie jej zeleného porastu.

Hotel leží uprostred 300-tisíc akrovej prírodnej rezervácie
Webnoviny.sk

Pre hostí sú tu pripravené kurzy minigolfu v divočine, turistické výlety a prístup k najdlhšej zip-line lanovke v Južnej Amerike, po ktorej sa odvážlivci môžu skĺznuť ponad sieť priepastí vo výške 450 metrov. Šťastlivci tu môžu naraziť aj na pudu – najmenšieho jeleňovitého kopytníka, ktorý meria len 30 cm.

Po náročnom dni si obyvatelia vodnej sopky môžu oddýchnuť vo vaniach vyrezaných z obrovských kmeňov stromov a započúvať sa do zvukov stekajúcich prameňov vody. Ceny za takýto zážitok sa uprostred dažďového pralesa pohybujú od 190 do 330 eur. K tejto čiastke je započítaná už aj legenda – každému, kto tu strávi noc, sa údajne splní želanie.

www.dailymail.co.uk

15. augusta 2012

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Webnoviny.sk