Vieme, čo je univerzita. A potom je tu LETNÁ univerzita!

Vieme, čo je univerzita. A potom je tu LETNÁ univerzita!
Aegee

Existuje spôsob ako prežiť 9 mesiacov v roku prevažne rutinne. Na univerzite. Existuje spôsob ako stráviť 2 týždne v lete aktívne, precvičiť si angličtinu, naučiť sa povedať „Na zdravie“ v 10 jazykoch a spoznať dva tucty mladých ľudí z celej Európy. Na letnej univerzite.

Každá letná univerzita je obdobím najkrajších spomienok, nezabudnuteľných príbehov, tisícok fotiek a videí, a hlavne – je to to správne miesto na spoznávanie. Či už krajiny alebo jej (opálených) obyvateľov. Tento projekt má na svedomí najväčšia medzinárodná študentská organizácia v Európe AEGEE (čítaj AJŽÉ) – z francúzskeho Association des États Généraux des Étudiants de l´Europe, po slovensky Fórum európskych študentov!

Some call it Europe, we call it home

[captionid=“attachment_2583″align=“alignright“width=“479″]Aegee[/caption]

AEGEE nie je cestovná agentúra, AEGEE je niečo oveľa lepšie! To vie už 13.000 mladých ľudí v 206 mestách v 41 krajinách Európy. Študenti organizujú všakovaké eventy pre študentov, aby podporili európsku integráciu, rúcanie kultúrnych bariér a stereotypov, propagáciu mobility mladých ľudí a poskytli prostredie na diskusiu o budúcnosti Európy pre nás všetkých. Týchto eventov a projektov je počas roka nespočetné množstvo, sú zamerané napr. na oblasť európskej legislatívy, vyššieho vzdelávania, environmentalistiky, HR (human resources), PR (public relations) či FR (fundraising). Okrem vzdelávacích eventov existujú aj párdňové, organizované v čase národných festivalov či iných slávností. Jedným z projektov, konkrétne najdlhšie trvajúcim a najobľúbenjším, sú letné univerzity. Neveríš?

Pre koho a načo?

Letné univerzity sú určené aj neštudentom vo veku 18-35 rokov, ktorí majú dobrodružného ducha, chcú vyraziť za hranice svojej krajiny a stráviť 1-3 týždne od júna do septembra aktívnym spoznávaním Európy. Spolu s ďalšími 25 účastníkmi z celej Európy majú okrem získania nových skúseností možnosť prekonať kultúrne a medziľudské bariéry a odniesť si nielen kopu úžasných zážitkov, ale hlavne množstvo nových priateľov prinajmenšom s jedinečnými menami.

[captionid=“attachment_2586″align=“alignnone“width=“540″]Aegee[/caption]

Typy letnej univerzity

Z čoho sa vlastne dá vyberať? Je niekoľko druhov letných univerzít organizovaných v mestách po celej Európe, od Moskvy po Las Palmas, od Helsiniek po Palermo, od Amsterdamu po Baku. Na výber je language course, kde sa učí pár hodín týždenne jazyk danej krajiny, language course plus, kde učia certifikovaní učitelia, summer course týkajúci sa špecifickej témy (potápanie, varenie, šport), summer event zameraný na kultúrne spoznávanie a travelling summer university, počas ktorej sa navštívia minimálne 4 rôzne miesta. Cena letných univerzít sa podľa typu pohybuje od 70-90€ za týždeň, obsahuje ubytovanie, plný program, presúvanie sa v rámci miest, raňajky a jedno teplé jedlo denne. Všetky typy majú v rozvrhu 24-hodinový prevažne sociálny program a na nudu jednoducho nezostáva čas.

[captionid=“attachment_2588″align=“alignnone“width=“610″]Aegee[/caption]

Ready, steady, GO!

Ak túžiš po lete plnom nezabudnuteľných zážitkov a pomaly ťa začínajú tlačiť túlavé topánky, navštív stránku www.aegee-bratislava.sk, kde nájdeš všetky potrebné informácie. Deadline na prihlasovanie sa na letnú univerzitu je 24. apríla. Času je málo a univerzít veľa, takže na váhanie už nezostáva miesto. Staň sa členom AEGEE a naplň svoje dni inšpiráciou, kreativitou a cezhraničným priateľstvom. Ale pozor! Keď raz začneš, potom je už ťažké prestať…

Autor: Board Aegee Bratislava

20. apríla 2011

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Board Aegee Bratislava