Viedeň sa pripravuje na veľkonočné trhy

Viedeň sa pripravuje na veľkonočné trhy
vienna.seesaa.net

Návštevníkov Viedne v najbližších dňoch čakajú veľkonočné trhy s ponukou umeleckých predmetov, rôznych dobrôt, koncertov a zábavy pre deti.

BRATISLAVA 21. marca (WEBNOVINY) – Tento víkend i nasledovné dni sa vo Viedni budú niesť v znamení tradičných veľkonočných trhov. Tie návštevníkom ponúknu rozmanitú ponuku, v ktorej nechýbajú veľkonočné ozdoby, rôzne pochúťky a sprievodný hudobný program.

Staroviedenské veľkonočné trhy – Altwiener Ostermarkt v centre mesta otvoria už tento piatok. Návštevníkov lákajú okrem iného umeleckými remeslami a kulinárskymi dobrotami. Hlavnou atrakciou Altwiener Ostermarkt je najväčšia kopa veľkonočných kraslíc v Európe, ktorá je vytvorená zo 40-tisíc vajíčok.

Pre deti sú pripravené veľkonočné tvorivé dielne a bábkové divadlo. Nechýbajú každodenné vystúpenia hudobných zoskupení. Staroviedenské veľkonočné trhy na námestí Freyung budú otvorené denne od 10:00 do 20:00 až do 9. apríla.

Jubilejnú desiatu sezónu odštartujú Veľkonočné trhy na nádvorí zámku Schönbrunn v sobotu. Pred barokovou pamiatkou návštevníkov čaká 60 stánkov s pochúťkami, veľkonočnými ozdobami a produktmi z dielní domácich umeleckých remeselníkov.

Džezom, swingom a soulom podfarbia veľkonočnú náladu aj koncerty. Deti sa vyšantia v tvorivých dielňach pri výrobe veľkonočného zajačika z marcipánu, viazaní bahniatok, veľkonočných hrách či hľadaní čokoládových vajíčok.

V zámockej kaplnke sa 1. a 8. apríla o desiatej ráno uskutočnia sviatočné omše. Veľkonočné trhy na zámku Schönbrunnn budú otvorené denne od 10:00 do 19:00 a potrvajú do 9. apríla.

Veľkonočné trhy na Kalvárii, ktoré otvorili už 22. februára, ponúkajú mnoho zábavy predovšetkým pre deti. Tie čaká detský vláčik, jazda na poníkoch či kolotoče. Veľkonočné trhy na Kalvárii môžu záujemcovia navštíviť denne od 10:00 do 18:00 až do Veľkonočného pondelka.

Informácie agentúre SITA poskytla Michaela Puschmannová z Kancelárie mesta Viedeň Compress.

21. marca 2012

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA