V Singapure vyrastie mrakodrap prepojený hypnotickým bazénom

V Singapure vyrastie mrakodrap prepojený hypnotickým bazénom
www.designboom.com

Dve výškové veže nového obytného komplexu spojí bazén na 38. poschodí, ktorý ponúkne fascinujúce pohľady na široké okolie.

Ostrovný štát v juhovýchodnej Ázii čoskoro spestrí nový luxusný mrakodrap. Návrh obytného komplexu s názvom Sky Habitat Singapore pochádza z dielne architekta Moshe Safdieho a oživí predmestie Singapuru v rezidenčnej oblasti Bishan. V dvoch oddelených vežiach by mal ponúknuť 509 apartmánov s rozľahlými terasami. Najväčším lákadlom mrakodrapu sa však stane unikátny bazén, ktorý spojí obidve veže vo výške 38. poschodia a odvážnym rezidentom ponúkne fascinujúce výhľady na široké okolie.

[captionid=“attachment_3427″align=“alignnone“width=“288″]www.designboom.com[/caption]

„Chceme vytvoriť životné prostredie budúcnosti – vlastníctvo časti budovy, ktorá je zároveň domom. Hoci je Sky Habitat výšková budova, obyvateľom dodá atmosféru bývania v dome. Postarajú sa o to zelené záhrady, mosty siahajúce do neba a mnohé chodníčky spájajúce jednotlivé priestory. Na druhej strane obydlie ponúkne luxusné služby a pohodlie bývania v najobľúbenejšej rezidenčnej časti Singapuru,“ uviedol Wong Heang Fine, riaditeľ CapitaLand Residential Singapore a zároveň hlavný developer projektu.

[captionid=“attachment_3429″align=“alignnone“width=“360″]www.designboom.com[/caption]

Obyvatelia mrakodrapov budú mať šancu prechádzať medzi budovami po dvoch mostoch na 14. a 26. poschodí. Tretí spájací bod bude predstavovať bazén na vrchole mrakodrapu. Nebude to prvý z netradičných bazénov, ktoré pochádzajú zo Safdieho dielne. Architekt má na svojom konte aj známy 150-metrov dlhý bazén na 55. poschodí budovy Marina Bay Sands v Singapure. Bazén v tvare veľkej lode spája strechy troch výškových budov a patrí k jednému z najdrahších stredísk na svete. K ďalším dielam sa zaradil aj jeden z najhlbších bazénov sveta – 33 metrov hlboký Nemo 33. Bazén napĺňa 2,5 milióna litrov vody a slúži najmä pre potápačov na trénovanie ponorov.

Marina Bay Sands
www.designboom.com

Najnovší obytný komplex s dych vyrážajúcim bazénom by mal byť dokončený v roku 2016.

www.dailymail.co.uk

25. mája 2012

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Zuzana Zimmermannová