V Kodani otvoria najmenší hotel na svete, ponúkne jednu izbu

V Kodani otvoria najmenší hotel na svete, ponúkne jednu izbu
Kodaň www.watchmojo.com

Najmenší hotel na svete ponúkne ubytovanie pre maximálne dvoch hostí, ktorí si na prízemí budovy budú môcť vychutnať kávu v najmenšej kaviarni sveta.

www.news.com.au
Hlavné mesto Dánska získa čoskoro ďalší rekord – už o mesiac v ňom otvoria najmenší hotel na svete, ktorý sa bude týčiť priamo nad najmenšou kaviarňou sveta.

Hotel Central v srdci Kodane bude mať rozlohu len 12 metrov štvorcových, na ktorých ponúkne jedinú izbu s posteľou, sprchou, umývadlom a toaletou. Ak hostia dostanú chuť na raňajky či voňavú kávu, nebudú to mať ďaleko – na prízemí hotela sa totiž nachádza najmenšia kaviareň na svete, do ktorej sa zmestí päť zákazníkov.

Budova, v ktorej otvoria nový hotel, patrila kedysi obuvníkovi, ktorý býval priamo nad svojou opravovňou. Nenápadný domček pomaly chátral, až kým ho neodkúpil Leif Thingtved. Najprv v ňom otvoril miniatúrnu kaviareň, čoskoro ponúkne aj hotelové služby.

„K izbe patrí aj kúpeľňa, plochá obrazovka, priestranná dvojposteľ a minibar. Veľký dôraz sme kládli aj na detaily ako lampy či dekorácie – je to jednoducho izba, z ktorej nebudete chcieť odísť,“ uviedol majiteľ, ktorý sľubuje, že hostia budú mať pocit, akoby sa vrátili v čase. „Na privítanie budeme servírovať ovocie a víno a v izbe nebudú nikdy chýbať čerstvé kvety,“ dodal Thingtved.

Hotel pre dvoch hostí otvorí svoje brány v centre Kodane už v júni.

www.news.com.au, www.forodrs.com

7. mája 2013

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Webnoviny.sk