V KHL hviezdil Tomáš Záborský, Omsk nezastavil ani Ján Lašák

KHL_hokej

BRATISLAVA 29. septembra (WEBNOVINY) – V sobotňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy porazil tím Avangardu Omsk Amur Chabarovsk 4:1.

V drese Avangardu sa predstavil slovenský hokejista Tomáš Záborský, ktorý si pripísal asistenciu. V bráne Chabarovsku odchytal celé stretnutie ďalší Slovák, brankár Ján Laššák.

V prvej tretine bol stav medzi súpermi nerozhodný 1:1. Počas druhej tretiny dali hráči Omsku dva góly a v poslednej tretine si víťazstvo poistili ešte jedným presným zásahom.

V Rusku sa v sobotu predstavil aj bratislavský HC Slovan. Na ľade Metallurgu podľahol Magnitogorsku 2:3.

Výsledky sobotňajších zápasov KHL

Omsk – Chabarovsk 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Tomáš Záborský (Omsk) 0+1, Ján Lašák (Chabarovsk) odchytal celé stretnutie

Metallurg Magnitogorsk – Slovan Bratislava 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly: 5. Lisin (Mišarin, C. O´Reilly), 28. Moziakin (C. O´Reilly), 54. Jakubov (Birjukov) – 47. L. Hudáček (Šatan), 48. A. Šťastný (Dravecký, M. Daňo)

Astana – Novokuzneck 1:5 (1:0, 0:2, 0:3)

Čeľabinsk – HC Lev Praha 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)