Turista vs. cestovateľ. Aký je medzi nimi rozdiel?

Person 983889_960_720.jpg
pixabay.com

Viete, aký je rozdiel medzi turistami a cestovateľmi? Séria týchto vtipných ilustrácií vám pomôže túto hádanku rozlúsknuť!

Niekto má rád vylihovanie na pláži, iný zase spoznávanie tajných a neprebádaných zákutí. Sú ľudia, ktorí nedopustia na hotelový komfort, iní zase musia spávať zásadne pod holým nebom. Turista sa so selfie tyčou fotí pri každej známej aj neznámej pamiatke a dobrodruhovi stačí už len pocit a eufória, ktorá srší z každého miesta, do ktorého vstúpi.

Differences traveler tourist holidify 18__880.jpg
www.boredpanda.com

Okrem vtipných ilustrácií majú v týchto pojmoch majú jasno aj slovníky. Cestovateľ je podľa nich spájaný s aktivitou (sám si plánuje cestu, čas, výdavky, riziká, ohrozenia – vlastným pričinením zažíva dobrodružstvá, zážitky a nadobúda skúsenosti). Turista je pasívny, očakáva, že sa mu prihodia zaujímavé veci, že všetko bude mať zabezpečené. Cestovateľ sa mení na turistu vtedy, keď si zaobstará hotový produkt – zájazd.

Čo z toho vyplýva? Ak chcete zažiť tie najväčšie dobrodružstvá vo svojom živote, musíte popustiť uzdu fantázie a občas aj trochu zariskovať.

Me in anguilla 1.jpg
misadventureswithandi.com

1. decembra 2015

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Veron