Tipy na strávenie zimnej aktívnej dovolenky

activtrip.sk
activtrip.sk activtrip.sk

BRATISLAVA 18. novembra (PR) – Dovolenka má svoje čaro nielen v lete, ale aj počas zimy. Prináša nespočetné množstvo možností na trávenie príjemných chvíľ s rodinou či priateľmi. Môžete sa vydať na relaxačný pobyt do horských hotelov či chát, ktorý je vhodné spojiť s lyžovačkou či zimnou turistikou. Pozrite si s nami niekoľko zaujímavých tipov na zimnú dovolenku strávenú na Slovensku a v Českej republike.

Miesto ako stvorené pre lyžiarov

Ak ste milovníkom lyžovania, potom je práve pre vás určená nasledujúca zimná aktívna dovolenka. Centrum Jasná Nízke Tatry prináša azda tie najlepšie podmienky pre lyžiarov na území Slovenskej republiky. Čaká tu na vás až 35 kilometrov zjazdoviek v rozličných triedach náročnosti, na ktoré sa môžete vyviezť až 29 lanovkami či lyžiarskymi vlekmi. Počas celej zimnej sezóny sú pre návštevníkov pripravené aj mnohé sprievodné podujatia, ktoré oživia atmosféru pri lyžovaní. Po celom dni strávenom na zjazdovke si môžete oddýchnuť napríklad v aquaparku Tatralandia, ktorý je od Jasnej vzdialený len niekoľko kilometrov.

activtrip.sk
Jánošíkove diery aj v zime

Okrem Tatier môžete vašu zimnú dovolenku stráviť aj v iných pohoriach Slovenska. V prípade, že si chcete pobyt okrem lyžovania spríjemniť aj turistikou, ponúkame vám jedno zaujímavé miesto. Tým je Terchová ukrytá medzi kopcami Malej Fatry. Pre jej hlavú turistickú dominantu, Jánošíkove diery, neplatí celková zimná uzávera, a preto si Dolné diery môžete pozrieť aj počas tohto obdobia.

Zimná turistika na bežkách

Na posledné miesto sa presunieme do susednej Českej republiky. Tunajšou, azda najpopulárnejšou oblasťou na trávenie zimnej aktívnej dovolenky, sú Jizerské hory. Tie vám ponúknu množstvo príležitosti nielen na zjazdové lyžovanie, ale aj na beh na lyžiach. Zimná turistika strávená na bežkách vás dobije energiou a dávkou čerstvého vzduchu, ktorý prispeje k zregenerovaniu organizmu. Jizerská lyžiarska magistrála vám ponúka až 180 kilometrov upravených bežeckých tratí, pričom jej hlavným centrom je obec Bedřichov.

Viac tipov na strávenie vašej zimnej aktívnej dovolenky nájdete na stránke activtrip.sk.

18. novembra 2014

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: PR