Tento rok budeme za letom musieť cestovať

cestovanie
cestovanie SITA / AP

Dovolenková sezóna už je za dverami, no viac ako predtým túžime odísť niekde za slnkom. Dôvod je zrejmý, slnko sa pred našimi zrakmi až priveľmi dobre schováva. Sme už unavení z dlhej zimy a máj tomu nasadil korunu. Apríl nám lišiacky ukázal aké vie byť počasie príjemné, no a predpoveď na leto sľubuje chladné a upršané dni.

Veru, tento rok to vyzerá, že za slnkom a príjemným teplým počasím budeme musieť cestovať. Avšak blízke destinácie našu túžbu po teple tento rok asi nenaplnia. Počasie má byť aj v blízkych letoviskách veľmi podobné tomu nášmu.

Ak chcete mať istotu pekného slnečného a predovšetkým teplého počasia, musíte cestovať do vzdialenejších krajín. Egypt a Turecko sľubujú aj tento rok horúčavy, ak sa však nechcete vystavovať takýmto extrémom, môžete vyraziť na juh Európy. Zvoľte radšej zlatú strednú cestu a vydajte sa tento rok do Talianska. Na severe síce hrozí chladnejšie počasie, ak sa však vydáte južnejšie alebo na jeden z jeho ostrovov, počasie vás nesklame. Najmä ostrov Sardínia ponúka celkom iný druh oddychu. Ohromia vás nádherné pláže a neskutočne členité pobrežie. Tento ostrov je celkom odlišný od iných častí Talianska, v pokoji si užijete dovolenku plnú relaxu, farieb a vôní, ktoré vás ohromia hneď po príchode. Celé dni môžete pozorovať nádhernú prírodu, kúpať sa v priezračnom mori alebo navštíviť aj historické miesta, a tak si pre pohodlné spoznávanie doma nezabudnite vhodnú obuv. Navštívte ostrov, ktorý je právom označovaný ako Karibik Stredomoria. Predstavte si nádherné pláže zaliate slnkom, čo môže byť krajšie?! Nezabudnite si však do svojej kabelky pribaliť aj opaľovací krém, nechcete sa predsa hneď spáliť.

Ak vašu radosť z dovolenky zastiera nie práve ideálna postava, a pred cestou ešte potrebujete zhodiť pár kíl, poobzerajte sa po doplnkoch výživy, ktoré vám to uľahčia.

14. júna 2013

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: PR