Ako chutí najväčší z Kanárskych ostrovov? Tenerife objektívom mladého Slováka

Tenerife
pixabay.com

Tenerife je najväčší ostrov na Kanárskych ostovoch, ktoré patria Španielsku, nachádzajúci sa v Atlantickom oceáne, neďaleko pobrežia Afriky. Podľa viacerých legiend si na Tenerife Krištof Kolumbus urobil poslednú zastávku predtým, ako objavil Ameriku. V súčasnosti je to obľúbená turistická destinácia, ktorá sa teší aj veľkému záujmu Slovákov. 

Michal, ktorý žije v Londýne na Kanárske ostrovy vycestoval v decembri so svojou priateľkou.

„Kúpili sme si spiatočné letenky za 70 libier. Bývali sme v hoteli 5 minút od pláže, takže aj lokalita bola ideálna. Tak isto sme mali kúsok od hotela rôzne bary, diskotéky, fast-foody a rušný život bol pre nás ako stvorený. Zažil som prvý krát dovolenku v zime, keďže to bolo v decembri, my sme napriek tomu každý deň chodili po vonku v plavkách, kúpali sa v oceáne a za týždeň som úplne zhorel na slnku.“

Tenerife
Michal KrižanFoto: Michal Križan

„Skvelý zážitok bol pobyt v aquaparku kde boli skvelé tobogány a umelé morské vlny. V tomto aquaparku sme dokonca videli aj vzdušný vír ktorý zobral do vzduchu aj ťažšie predmety, ako napr lehátka,čo bolo celkom nebezpečné pre okoloidúcich. Ďalší deň sme zažili plavbu loďou, kde sme skúmali podmorský svet a pošťastilo sa nám vidieť pár veľrýb. Toto bol zrejme najsilnejší zážitok.

Tenerife
Michal KrižanFoto: Michal Križan

Mladí Slováci si užili netradičné Vianoce na ostrove Tenerife

Tenerife
Michal KrižanFoto: Michal Križan

Milovníci histórie si na Tenerife prídu na svoje napríklad v mestečku Orotava , ktoré okrem zaujímavých budov s drevenými balkónmi ponúka aj krásne uličky a zelené parky.

Tenerife
Michal KrižanFoto: Michal Križan

22. januára 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Veronika Turkotová