Tamara Heribanová exkluzívne o Kube: Niečo je vo vzduchu

Tamara Heribanová exkluzívne o Kube: Niečo je vo vzduchu
archív Tamary Heribanovej

Tamara Heribanová sa len nedávno vrátila z exotickej Kuby, kde strávila dovolenku s priateľom. Marcový oddych si dopriala ešte pred vyvrcholením príprav na aprílové finále Miss Slovensko 2011.

BRATISLAVA 25. marca (WEBNOVINY) – Moderátorka, redaktorka, hovorkyňa a tvár súťaže Miss Slovensko 2011 Tamara Heribanová strávila viac ako týždeň na Kube. Na marcový výlet sa vybrala spoločne s priateľom Branislavom Šimončíkom, s ktorým podľa jej vlastných slov obľubujú dobrodružstvo a exotiku. Okrem turistickej Havany navštívili aj okolité miesta a teda „skutočnú Kubu“. O tom, koľko Kubánci naozaj zarábajú aj to, aký postoj majú k revolucionárovi a exprezidentovi Fidelovi Castrovi, prezradila v exkluzívnom rozhovore pre portál Webnoviny.sk.

Počas pobytu moderátorku prekvapil najmä rozdielny spôsob života a správanie obyvateľov v Havane a mimo hlavného mesta. „Havana sa mi až tak nepáčila, bola tam cítiť taká jemná arogancia, brali nás trochu s dešpektom. Boli sme však aj v mestečku Vinalez, kde sme už stretli jednoduchých ľudí, vládla tam úplne iná atmosféra“ prezrádza Heribanová. „Je tam neuveriteľná chudoba, stretli sme ľudí, ktorí mesačne zarábajú desať až trinásť eur, pritom ale nepriznajú, že nič nemajú. Nepocítili sme, že by chceli, aby sme ich ľutovali. Sú veľmi hrdí,“ pokračuje.

[captionid=“attachment_2537″align=“alignnone“width=“483″]archívTamaryHeribanovej[/caption]

Napriek nepohostinnosti obyvateľov metropoly si Bratislavčanka veľmi pochvaľuje bezpečnosť na uliciach. Spomína však stúpajúce napätie, ktoré sa dá zo správania ľudí jednozančne vycítiť. „Ešte stále je to miesto, ktoré je pomerne bezpečné. Ale mám pocit, že ak padne socializmus, tak tí ľudia v sebe majú príliš veľa neuskutočnených emócií, ktoré sa ukazujú aj v tom tanci a hudbe. Niečo tam je vo vzduchu, tie emócie sú všade naokolo“ hovorí o atmosfére a živote Kubáncov, ktorí podľa nej spokojnosť len predstierajú.

Zaľúbenci si vyskúšali nielen pohodlie v luxusnom hoteli, zažili aj „skutočnú“ realitu. „V Havane sme napríklad bývali u takého strašne milého starčeka, ktorý bol niekedy pedagógom. Bývali sme tiež u jednej veľmi ortodoxnej socialistickej pani, ktorá nám rozprávala, aký je Fidel úžasný, aký je zdravý a že ho stále vidí v televízii. Keď sme sa jej opýtali, kedy ho naposledy videla, tak nám povedala, že o tomto nebude rozprávať,“ prezrádza Heribanová.

[captionid=“attachment_2539″align=“alignnone“width=“269″]archívTamaryHeribanovej[/caption]

Hovorkyňa súťaže krásy si okrem spôsobu života obyvateľov chudobnej krajiny všímala aj tamojšie ženy. Rozdiel v porovnaní so Slovenkami, ktoré mnohí považujú za jedny z najkrajších žien na svete, je podľa nej zjavný. „Tie ženy tam majú nádherné držanie tela a sú si vedomé toho, že sú očarujúce, šarmantné, nonšalantné. My Slovenky sme krásne, ale mnohokrát máme komplexy, zaoberáme sa vecami, ktoré vôbec nie sú dôležité,“ uzavrela.

25. marca 2011

Odporúčané články
Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Lea Podstanická