Štýlovo na ľade: Netradičné miesta sa zmenili na klzisko

Štýlovo na ľade: Netradičné miesta sa zmenili na klzisko
Grand Palais, Paríž www.spiegel.de

V paláci, pred katedrálou alebo priamo na pláži – vo vianočnom období, keď sa mnoho lokalít mení na zaujímavé klziská s nezabudnuteľným výhľadom, sa korčuľovanie mení na skutočný zážitok.

Okrem tradičných ľadových plôch v halách, na okrajoch miest či priamo na rybníku, sa v zime na netradičné klzisko mení i mnoho parkov a historických budov. Jednou z nich je aj Veľký palác (Grand Palais) v Paríži, z ktorého sa v rámci zimnej nálady stalo fascinujúce športovisko. V najväčšej existujúcej stavbe zo železa a skla na svete, kde sa väčšinou konajú len výstavy umenia či módne prehliadky, sa od štvrtka návštevníci môžu do chuti kĺzať po ľade. Pod impozantnou sklenenou klenbou, ktorá patrí k jedným z najväčších v Európe, sa dá korčuľovať až do 6. januára 2013.

Železničná stanica v hlavnom meste Francúzska nie je jediným netradičným miestom, kde si korčuliari môžu vyskúšať svoje schopnosti. Príjemné priestory ponúka aj nádvorie historickej budovy Sommerset House z 18. storočia na nábreží Temže v Londýne, či tieň najdlhšej katedrály v Európe vo Winchestri. Milovníci vysokých teplôt si na svoje prídu v Sydney, kde vzniklo umelé klzisko priamo na pláži, návštevníci Berlína zasa nájdu ľadovú plochu rovno na námestí Alexanderplatz.

[captionid=“attachment_4244″align=“alignnone“width=“546″]www.spiegel.de[/caption]

Sommerset House, Londýn
www.spiegel.de

Za najväčšou ľadovou plochou však treba cestovať až do Ruska. V moskovskom parku Gorki je športovcom sprístupnená plocha s rozsahom 18-tisíc štvorcových metrov, na ktorej okrem klasickej zóny nechýba ani malý labyrint a tanečná plocha. Na rozdiel od ostatných európskych klzísk je ľadová plocha v Moskve sprístupnená až do konca marca.

www.spiegel.de

14. decembra 2012

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Webnoviny.sk