Socha slobody bude opäť sprístupnená verejnosti

Socha slobody bude opäť sprístupnená verejnosti
SITA/AP

Koruna Sochy slobody v New Yorku bola z dôvodu renovácie pre turistov zatvorená jeden rok.

Čoskoro budú môcť návštevníci vystúpiť do žiaracej koruny slávneho symbolu americkej metropoly. Socha slobody bude pre návštevníkov otvorená už od 28. októbra.

V rámci rekonštrukcie bola zrenovovaná vnútorná časť sochy a z dôvodu zaistenia väčšej bezpečnosti bolo postavené nové schodisko a výťahy. Stavebné práce nie sú ešte celkom ukončené, preto musia návštevníci počítať s určitými obmedzeniami až do začiatku roka 2013.

Prístup do koruny nebol možný už v minulosti. Zákaz vstupu trval od teroristických útokov 11. septembra 2001 až do roku 2009. Aj vzhľadom k týmto skutočnostiam sa očakáva obrovský záujem turistov a preto sa odporúča rezervovať si vstupenku do sochy online v dostatočnom časovom predstihu.

Sochu slobody dostali do daru Američania od Francúzov, ktorí podporili amerických usadlíkov v boji za nezávislosť od Británie. Autorom sochy bol Frédéric Auguste Bartholdi, ktorý si ako model pre ženskú tvár vybral vdovu po známom výrobcovi šijacích strojov Isaacovi Singerovi. Socha slobody bola slávnostne odhalená 28. októbra 1886 prezidentom Groverom Clevelandom a od roku 1984 patrí do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

18. októbra 2012

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Webnoviny.sk