Slovák investuje v Malajzii, postaví hotelový komplex

Slovensko investuje v Malajzii, postaví hotelový komplex
FDP

Korporácia FDP sa na ostrove Sulug chystá vybudovať hotelový komplex v hodnote asi 20 miliónov amerických dolárov. Ide o prvú slovenskú investíciu na trhu v Malajzii vôbec.

BRATISLAVA 10. októbra (SITA) – Nadnárodná skupina FPD ohlásila prvú slovenskú investíciu v malajzijskom federálnom štáte Sabah. Informovala o tom korporácia. „Predpokladaná výška investície je dvadsať miliónov amerických dolárov,“ uviedol majiteľ skupiny FPD Anton Siekel.

Slovensko investuje v Malajzii, postaví hotelový komplex
FDP
Korporácia sa chystá vybudovať hotelový komplex na ostrove Sulug v spolupráci s lokálnym partnerom, spoločnosťou Malisa Enterprise Sdn Bhd. Plánovaná výstavba by mala podľa zástupcov skupiny dbať na ekológiu a viacnásobné využitie prírodných zdrojov. „Projekt bude našou prvou investíciou v Malajzii a rovnako i prvou slovenskou investíciou v tejto krajine. V FPD pevne veríme, že i v budúcnosti sa budeme uberať týmto smerom a investícia na ostrove Sulug nie je našou poslednou v Malajzii,“ uzavrel Siekel.

Podporu tomuto investičnému zámeru vyjadril počas dvojdňovej oficiálnej návštevy SR aj guvernér štátu Sabah, Juhar bin Mahiruddin, ktorého vo štvrtok prijal prezident SR Ivan Gašparovič.

Skupina FPD je nadnárodná korporácia, ktorá vznikla v roku 2006. V súčasnosti zamestnáva vyše 3 300 ľudí. Primárne sa zameriava na korporátne finančníctvo, aktívna je aj v oblasti hoteliérstva, kúpeľníctva a cestovného ruchu.

10. októbra 2013

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA