Slováci myslia pri balení kufrov hlavne na peniaze

dovolenka
x www.shutterstock.com

Najnovší prieskum ukazuje, že na ideálnej dovolenke Slovákom nesmú chýbať peniaze. Predčili dokonca aj partnerov či deti.

Prišlo leto, čas dovoleniek, ku ktorým neodmysliteľne patrí aj balenie kufrov. Čo nesmie počas ideálnej dovolenky chýbať v tých slovenských, prezradil najnovší prieskum agentúry TNS Slovakia.

shutterstock.com
Najdôležitejšie pre ideálnu dovolenku je nezabudnúť si peniaze. Myslí si to takmer 9 z 10 Slovákov. Peniaze v rebríčku predčili aj partnera, partnerku či deti. Na vrchných priečkach rebríčka nechýbajú ani plavky, opaľovací krém a slnečné okuliare. Plavky a opaľovací krém sú pritom omnoho dôležitejšie pre tých Slovákov, ktorí majú partnera ako pre slobodných.

Mobilný telefón má u väčšiny Slovákov (61%) nezastupiteľné miesto. „Zaujimavé je, že telefón na rozdiel od iných vecí potrebných pre pocit ideálnej dovolenky je rovnako dôležitý pre mladšie či staršíe ročníky, bez ohľadu na to, či sú z mesta alebo dediny a či majú alebo nemajú deti,“ uvádza Tatiana Böhmerová zo spoločnosti TNS Slovakia.

Niekde medzi opaľovacím krémom a slnečnými okuliarmi sa vyskytla potreba pribaliť si partnera, pričom pre mladších Slovákov do 29 rokov nezohráva prítomnosť partnerov (manžel, frajer, milenec) na ideálnej dovolenke tak významnú rolu. Partneri stúpajú na dôležitosti, ak sa pýtame tých, ktorí majú deti, alebo majú svojho partnera či partnerku, avšak v oboch prípadoch prídu na rad až po financiách.

Na cestovné poistenie si spomenie viac ako polovica Slovákov. Umiestnilo sa zhruba v strede rebríčka vecí, ktoré nesmú na dovolenke chýbať. Jednoznačne dôležitejšie je mať cestovné poistenie na dovolenke pre staršie ročníky (65%) ako pre ľudí mladších ako 29 rokov (47%), pre ľudí z veľkomiest, či vzdelanejších Slovákov.

Knihu potrebuje 40%, repelent presná tretina Slovákov. Štvrtina z nás nezabúda na krížovky, o niečo menej ľudí si spomenieme na mp3, noviny, časopisy či počítač. Tablet si na dovolenku berie 9% Slovákov, čítačku kníh 3%.

Portál Cestujsi.sk informovala Tatiana Böhmerová z TNS Slovakia

2. júla 2013

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod