Skalná reštaurácia v Zanzibare ponúka rajský výhľad na oceán

Skalná reštaurácia v Zanzibare ponúka rajský výhľad na oceán
www.hotspot.com

K reštaurácii na sedem metrov vysokej skale privezie hostí personál na člnoch.

Na pobreží Zanzibaru sa z vĺn Indického oceána vynára unikátna reštaurácia, ktorá pripomína výjav z rozprávok. Reštaurácia ležiaca na malej skale dostala príznačný názov Rock (Skala) a okrem čerstvých rýb a morských plodov ponúka aj unikátne výhľady. Jej návšteva však má aj príchuť malého dobrodružstva.

„Ak návštevníci prídu v čase odlivu, môžu ku skale bez problémov prejsť po vlastných. Keďže tu však často zostávajú až do neskorého večera, keď sa hladina oceána v okolí skaly zvýši, ponúkame im aj člny, ktoré ich dopravia k pobrežiu,“ uviedol spolumajiteľ reštaurácie Nigel Firman.

Skalná reštaurácia v Zanzibare ponúka rajský výhľad na oceán
www.hotspot.com

Reštaurácia, ktorú otvárajú v poludňajších hodinách, leží na sedem metrov vysokej skale a ponúka miesto pre 45 hostí. Návštevníci však nemusia mať obavy – počas prílivu sa voda nikdy nevyšplhá vyššie ako do štyroch metrov.

„Od prvého okamihu, ako som túto skalu zbadal, som vedel, že to bude perfektné miesto na reštauráciu. Je to čarovné miesto a sprodstredkúva zážitok, na aký tak skoro nezabudnete,“ dodal Firman.

www.dailymail.co.uk

21. októbra 2013

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: zz