Šikmooké nevesty

Šikmooké nevesty
Útekom z každodenného hektického života kdesi medzi betónovými a sklenenými budovami v preplnenom najväčšom meste sveta môže byť trebárs aj sobáš. Ale, aj na obľúbených miestach je tesno. Pár vedľa páru, všade plno svadobčanov. Vladimír Kampf

Útekom z každodenného hektického života kdesi medzi betónovými a sklenenými budovami v preplnenom najväčšom meste sveta môže byť trebárs aj sobáš. Ale, aj na obľúbených miestach je tesno. Pár vedľa páru, všade plno svadobčanov.

V Tokiu takmer žiadnych pamiatok niet. V dvadsiatom storočí zažilo mesto dve obrovské katastrofy. Prvou bolo zemetrasenie pri ktorom zahynulo stoštyridsaťtisíc ľudí a druhou tragédiou bombardovanie počas druhej svetovej vojny.

V troskách našlo smrť viac než stotisíc ľudí. Preto najmä svadobné páry vyhľadávajú zaujímavé miesta, ktoré by romanticky dotvorili fotografie z ich krásneho dňa. Medzi mrakodrapmi by to určite nebolo ono.

Parky sa preto stávajú miestami hojného výskytu mladomanželov, špičkovo vyzbrojených fotografov a najmä svadobných asistentov, ktorí dohliadajú na prísne dodržiavanie tradícií. Radia svadobčanom čo robiť a ako sa správať.

Tokijský záliv sa postupne zmenšuje. Vysúšaním a navážaním zeme vznikajú nové pozemky pre výstavbu. Nové domy a mrakodrapy rastú nepretržite. Samo Tokio má viac než 12 miliónov obyvateľov. Spolu s predmestiami je to však už viac než 35 miliónov usadlíkov. Ľudia v rozrastajúcom sa najväčšom meste sveta sa sobášia a je ich čoraz viac.

3. marca 2013

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod