S akými bezpečnostnými opatreniami musíte počítať v Bruseli?

Horizon33_2015 11 24_12 56 24.jpg
www.telegraph.co.uk

Turisti, ktorí navštívia tento týždeň Brusel by sa mali vyhýbať verejným priestranstvám a postupovať podľa pokynov miestnych bezpečnostných síl. Po niekoľkých nájazdoch v hlavnom meste cez víkend v snahe nájsť teroristov zapojených do útokov v Paríži sa nebezpečenstvo útoku zvýšilo. Minister zahraničných vecí Didier Reynders sa vyjadril, že útoky sa môžu odohrať prakticky kdekoľvek – na miestach, ktoré navštevujú cudzinci či na dopravných uzloch.

V Bruseli ostanú uzamknuté školy, univerzity a metro už štvrtý deň po sebe. Niektorí zamestnávatelia radia svojim zamestnancom, aby radšej nechodili do práce. Je taktiež veľmi pravdepodobné, že zaujímavé turistické atrakcie ostanú aj naďalej uzavreté z bezpečnostných dôvodov. Niektoré časti metra by sa mali spojazdniť už zajtra.

The atomium 293177_640.jpg
pixabay.com

Yvan Mayeur, primátor hlavného mesta Brusel sa pre verejnosť vyjadril, že mnoho spolkových múzeí zostane zatvorené, vrátane Kráľovského múzea výtvarných umení či Kráľovskej knižnice a múzea prírodných vied. Primátor dúfa, že návštevníci pochopia tieto preventívne opatrenia súvisiace s mimoriadnymi podmienkami.

Brussels 780545_640.jpg
pixabay.com

“ Belgická vláda potvrdila zvýšenie svojho národného stupňa ohrozenia na najvyššej úrovni. Hrozba teroristických útokov je veľmi vážna a bezprostredná. Riaďte sa pokynmi miestnych úradov a rešpektujte bezpečnostné kontroly,“ uviedol minister zahraničných vecí. Sieť metra bude v Bruseli aj naďalej zatvorená, mnoho verejných podujatí bude zrušených a zaujímavé turistické miesta uzavreté. Vojenská a policajná prítomnosť v Bruseli je momentálne nevyhnutnosťou.

Brussels 1018000_640.jpg
pixabay.com

24. novembra 2015

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod