Ruský Jack Sparrow stavia kópiu filmovej pirátskej lode

Ruský Jack Sparrow stavia kópiu filmovej pirátskej lode
Replika Čiernej perly je takmer hotová www.metro.co.uk

Amatérsky ruský staviteľ dokončuje interiéry pirátskej lode, ktorá bude vernou kópiou Čiernej Perly z filmovej série Piráti Karibiku. Majestátne plavidlo zostane ukotvené na rieke Jenisej a má slúžiť ako tematický hotel.

Milovníci filmovej série Piráti Karibiku, ktorí túžia prejsť sa po palube pirátskej lode Čierna Perla, si čoskoro prídu na svoje. Ruský podnikateľ Alexander Marchenko, ktorý dostal prezývku Ruský Jack Sparrow, sa rozhodol postaviť presnú repliku slávneho plavidla zo 17. storočia.

Amatérsky staviteľ Alexander Marchenko
www.metro.co.uk

Podnikavý Rus cestoval po celej krajine, aby sa nakoniec vrátil do rodného Krasnojarsku ležiaceho na rieke Jenisej s poznaním, že nikde nie sú ľudia takí priateľskí a pohostinní ako v jeho rodnom meste na slávnej Transsibírskej magistrále. Krátko na to sa rozhodol ťažiť z krásy rodného mesta a postaviť tu unikátny hotel, ktorý by lákal pozornosť cestovateľov z celého sveta. Do kín sa v tom čase dostala pirátska filmová séria s Johnnym Deppom a Orlandom Bloomom a ruský cestovateľ dlho neváhal.

Hoci v oblasti lodného staviteľstva nemal vôbec žiadne skúsenosti, 38-ročný Marchenko sa pustil do stavby repliky Čiernej perly. Výdatne mu pritom pomohli nákresy lode, ktoré našiel na internete, ako aj rôzne inštruktážne videá. Po dvoch rokoch usilovnej práce sa drevo z miestnych borovicových lesov premenilo na palubu majestátnej lode a konštrukčné práce sa blížia ku koncu.

Marchenko teraz dokončuje interiéry a ručne vyrezáva z dreva rôzne dekorácie, aby v lete mohol Čiernu Perlu sprístupniť aj návštevníkom. Na rozdiel od svojej predlohy však replika zostane ukotvená na rieke Jenisej a bude ponúkať tematické ubytovanie. Amatérsky staviteľ dúfa, že z 21-metrovej lode sa čoskoro stane atrakcia, ktorá priláka nielen filmových fanúšikov a námorníkov, ale aj nadšených cestovateľov

www.metro.co.uk

27. marca 2013

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Webnoviny.sk