Rozprávkový hrad Neuschwanstein ročne priláka milióny turistov

Neuschwanstein 532850_640.jpg
pixabay.com

Neuschwanstein je nemecký zámok, ktorý sa nachádza v oblasti obce Schwangau. V roku 1869 ho dal ako svoje útočisko postaviť bavorský kráľ Ľudovít II. Dnes je to jeden z najznámejších a najnavštevovanejších zámkov v Európe a jeden z mnohých turistických cieľov Nemecka. Hrad nesie prívlastok „rozprávkový,“pretože pripomína sídlo viacerých rozprávkových postáv. Tento majestátny hrad inšpiroval tvorcov Disneyho rozprávok natoľko, že sa stal súčasťou ich loga.

Architektúra hradu je inšpirovaná romantickým historizmom a elektricizmom 19.storočia. Na prvý pohľad to tak zrejme nevyzerá, no hrad bol vybavený viacerými modernými vymoženosťami – tečúcou vodou, vykorovaním či splachovacími toaletami. Dokonca v kuchyni kedysi už tiekla aj teplá voda a jednotlivé poshodia boli prepojené telefónom.

Neuschwanstein 701732_640.jpg
pixabay.com

Ak túžiš tento rozprávkový hrad vidieť na vlastné oči, priprav sa na poriadne dlhé rady. Hrad je pre návštevníkov otvorený od apríla do októbra, denne od 8-17 hod. Taktiež vstupné je prijateľné – 12 eur, no lístky je potrebné si zakúpiť vopred v dedinke Hohenschwangau

Die Fotos dürfen ausschließlich für PR und Marketingmaßnahmen des Füssen Tourismus und Marketing - Kaiser Maximilian Platz 1 - 87629 Füssen verwendet werden. Jegliche Nutzung Dritter ist mit dem Bildautor (www.guenterstandl.de) gesondert zu vereinb
bilder.fuessen.de

Dokonalý tip na rodinný výlet. 

Cesta z Bratislavy autom k samotnému hradu Neuschwanstein trvá približne šesť hodín. Verte, že za tú krásu sa to oplatí. V okolí sa nachádza mesto Mníchov, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť hlavne počas októberfestu. V bezprostrednej blízkosti hradu sa nachádza oblasť Tegelberg, kde si môžete urobiť výlet kabinkovou lanovkou.

Horizon33_2015 10 18_13 49 23.png
www.youtube.com

18. októbra 2015

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hod