Reštaurácie s najlepším výhľadom na svete

Reštaurácie s najlepším výhľadom na svete
www.telegraph.co.uk

Ponúkajú pôžitok nielen pre chuťové bunky, ale aj pre zrak. Dokonalé spojenie výborného jedla a dych vyrážajúcich výhľadov nájdete v rôznych kútoch sveta od Atén až po Bangkok.

Sushisamba, Londýn

Luxusný reťazec amerických reštaurácií Sushishamba otvoril svoju prvú medzinárodnú pobočku v Heron Tower v Londýne krátko pred letnými OH 2012. Reštaurácia s terasou, ktorá leží na 38. poschodí, sa okamžite zaradila k tým najvyššie položeným vo Veľkej Británii. Na obrovskú terasu hostí vyvezú dva výťahy. Návštevníci si tu môžu pochutiť na japonskej, brazílskej a peruánskej kuchyni s panoramatickým výhľadom na Tower Bridge, štadión či Temžu.

[captionid=“attachment_1605″align=“alignnone“width=“576″]www.telegraph.co.uk[/caption]

Allalin, Švajčiarsko

Najvyššie položená otáčavá reštaurácia na svete leží na vrchole ľadovca v nadmorskej výške 3 352 metrov. Hostia si môžu vychutnať nielen výhľad na švajčiarske Alpy, ale aj na talianske údolie Po. Za jasného počasia sa v diaľke črtajú aj kontúry Milána. Lyžiari i turisti v jedálnom lístku nájdu bohatý výber párkov a údenín, cestoviny či teplé nápoje na zahriatie.

[captionid=“attachment_1608″align=“alignnone“width=“541″]www.telegraph.co.uk[/caption]

At.mosphere, Dubaj

Reštaurácia At.mosphere, ktorá leží len o dve poschodia nižšie ako horná vyhliadková plošina najvyššej budovy na svete Burdž Chalífa, je vďaka svojej výške zapísaná aj v Guinnessovej knihe rekordov. S kapacitou pre viac ako 210 klientov na priestore 1030m2 ponúka lobby, spoločenskú miestnosť a súkromné ​​jedálne. Hosťom sa tu naskytá výhľad na celý Dubaj, ktorý si môžu spestriť grilovanými špecialitami európskej kuchyne.

[captionid=“attachment_1610″align=“alignnone“width=“575″]www.telegraph.co.uk[/caption]

Reštaurácia Näsinneula, Fínsko

Näsinneula je 168 metrov vysoká veža s výhľadom na pobrežie Tampere – najľudnatejšie mesto vo vnútrozemí Škandinávie. Jej otočná veža leží v parku Särkänniemi a je najvyššia vo Fínsku. Turisti obľubujúci aktívnu dovolenku si tu po náročnom dni môžu pochutnať na fínskych dobrotách s upokojujúcim výhľadom na jazero Näsijärvi a lesy nedotknutej divočiny.

[captionid=“attachment_1612″align=“alignnone“width=“458″]www.telegraph.co.uk[/caption]

Sirocco, Bangkok

Reštaurácia Sirocco sa nachádza na 63. poschodí hotela Lebua v Bangkoku. Je súčasťou komplexu luxusných terasových reštaurácií a barov na vrchole hotela a je zároveň najväčšou reštauráciou pod holým nebom. Návštevníci si tu môžu dopriať kombináciu stredomorskej kuchyne s panoramatickým výhľadom na mesto a rieku Chao Phraya .

[captionid=“attachment_1614″align=“alignnone“width=“610″]www.telegraph.co.uk[/caption]

Aer, Bombaj

Indická reštaurácia zaberá celú strechu hotela Four Seasons v Bombaji. K chutnému tapas dídžeji pravidelne servírujú aj mix jazzu, funky či housu. V kombinácii s výhľadom z 34. poschodia je dokonalým miestom na obed i večeru.

[captionid=“attachment_1616″align=“alignnone“width=“450″]www.telegraph.co.uk[/caption]

Strešná reštaurácia hotela Grande Bretagne, Atény

Reštaurácia v Aténach k chutnej gréckej kuchyni ponúka aj výhľad na také skvosty akými je Akropola či štadión Panathinaiko, ktorý bol dejiskom prvých letných olympijských hier v roku 1896. Šéfkuchár Asterios Koustoudis, ktorý bol ocenený aj kulinárskymi Michelinskými hviezdami, pod holým nebom servíruje stredomorskú kuchyňu.

[captionid=“attachment_1618″align=“alignnone“width=“540″]www.telegraph.co.uk[/caption]

http://living.msn.com, www.telegraph.co.uk

14. októbra 2013

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: zz