Rekordný tobogan svojou výškou prekoná aj Niagarské vodopády

Najvyšší tobogan na svete bude vyšší ako Niagarské vodopády
Tobogan Verrückt www.sneakhype.com

Adrenalínový tobogan Verrückt v americkom Texase sa bude chváliť hneď niekoľkými rekordami.

Zábavný park Schlitterbahn Water Park v americkom Texase chystá pre svojich návštevníkov adrenalínové prekvapenie. Už o pár mesiacov sprístupní nový tobogan, ktorý sa pýši hneď niekoľkými superlatívmi. Vodná šmykľavka, ktorá dostala názov Verrückt (z n.j. šialený, bláznivý), sa k zemi skláňa takmer pod pravým uhlom. Správcovia parku sľubujú, že pôjde o najvyšší, najrýchlejší a najstrmší tobogan na svete.

„Vždy sme boli otvorení návštevám rodín s deťmi, tento tobogan však priláka presne tých adrenalínových nadšencov, ktorí neustále hľadajú väčšie a bláznivejšie vzrušenie,“ uviedol riaditeľ parku Larry Pitcher.

Atrakcia, ktorú sprístupnia 23. mája, je vyššia ako Niagarské vodopády. K toboganu vedie 264 schodov a tých, ktorí pozbierajú dosť odvahy na nasadnutie do štvormiestneho raftu, čaká jazda s rýchlosťou 105 kilometrov za hodinu.

http://www.youtube.com/watch?v=SdKI6WS7ghE#t=27

Správcovia parku nedávno zverejnili video, ktoré približuje, ako bude jazda vyzerať. Šialenú rýchlosť jazdy, ktorá sa začína vo výške 51 metrov, spomalí druhý oblúk vo výške päťposchodovej budovy. Tobogan končí pádom do priestranného bazéna.

www.sneakhype.com

29. januára 2014

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: zz