Precestovať všetky krajiny sveta za 18 mesiacov? Mladej Američanke sa to podarilo

Horizon33_2017 2 26_20 13 56.jpg
www.instagram.com

Mnohí z nás o tom živo snívajú, no len málokomu sa to podarí aj uskutočniť. Cesta okolo sveta však nie je pre každého. Mladej Cassie DePecol sa podarilo niečo neuveriteľné – precestovala všetkých 196 krajín sveta. Klobúk dole! 

Mladá Američanka sa rozhodla splniť si svoje sny a dokázať, že keď po niečom skutočne túžite a idete si za tým, všetko je možné. Na začiatku mala plán, podľa ktorého mala každú krajinu sveta navštíviť v priebehu 1,5 roka.  Podarilo sa jej naplniť svoje očakávania?

www.instagram.com

Dobrodružná cesta sa začala v júli 2015 a skončila 2. februára 2017. Trvala teda 18 mesiacov a 26 dní. Zaujímavosťou je fakt, že na cestovanie minula viac než 200- tisíc eur, ktoré však získala od sponzorov a lietadlom sa presúvala viac než 250-krát. Pri týchto číslach sa nejednému z nás poriadne zatočila hlava.

www.instagram.com

Cassie mala túlavé topánky od detstva. Už počas školských čias snívala, ako raz precestuje každý kút sveta. Aj sa tak stalo. Na potulkách svetom jej robila spoločnosť mapa, ktorú si vlastnoručne vytvorila s podrobnými trasami a miestami, ktoré nesmie obísť. Samozrejme, že Slovensko na jej zozname nechýbalo.

26. februára 2017

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod