Pohyblivý hotel cestuje po Belgicku, izbu treba hľadať s GPS

Pohyblivý hotel cestuje po Belgicku, izbu treba hľadať s GPS
Každá izba je vybavená kúpeľňou a klimatizáciou Sleeping Around

Belgická spoločnosť Sleeping Around prišla s unikátnym nápadom pohyblivého hotela, ktorý pravidelne mení svoju adresu, aby zákazníkom ponúkal nové a nová výhľady. S komfortným vybavením vrátane sauny a ekologickým princípom ponúka všetko, čo zákazník potrebuje.

[captionid=“attachment_4388″align=“alignright“width=“240″]SleepingAround[/caption]

Pred tým, než hostia ubytovaní v hoteli Sleeping Around pohodlne klesnú do postele, musia použiť navigáciu, aby svoju izbu vôbec našli. Belgický hotel nemá žiadnu stálu adresu, pozemok či pomocné značky, ktoré ľudí spoľahlivo dovedú do cieľa. Sleeping Around je totiž „skladací“ hotel, ktorý je neustále v pohybe, aby hosťom ponúkol vždy nové a nové výhľady.

Hotel je zložený zo šiestich priestranných dopravných kontajnerov, ktoré ponúkajú podobný komfort ako akékoľvek iné moderné ubytovne. Štyri kontajnery slúžia ako spálne, ďalšie dva ponúkajú služby jedálne a sauny. Dizajnéri stojaci za nápadom chceli pokračovať v stopách čoraz úspešnejších „pop-up“ obchodov, ktoré ráno premenia prázdne továrne či izby na predajný priestor a po 24 hodinách po nich nezostane ani stopy. Hotel Sleeping Around funguje na podobnom princípe s tým rozdielom, že ide o stále tie isté priestory, ktoré menia svoju lokalitu.

Hotel sa môže objaviť na rušnej ulici, na okraji lesa, vedľa slávnych pamiatok či v rohu parku. Po niekoľkých dňoch žeriavy jednoducho zdvihnú dopravné kontajnery a prevezú ich na nové miesto. Záujemcovia o ubytovanie následne dostanú súradnice, kde môžu hotel nájsť. Najnovšie sa hotel nachádza na pobreží kanála Scheldt-Rhine v Antverpách, kde ponúka krásne výhľady na rieku, no už čoskoro sa presunie na nové miesto.

[captionid=“attachment_4389″align=“alignnone“width=“542″]SleepingAround[/caption]

Jednoduché kontajnery pritom ponúkajú moderné zariadenie vrátane klimatizácie a sprchovacieho kúta s toaletou. Predná časť izieb je tvorená sklenými posúvacími dverami, aby si hostia mohli vychutnať výhľady na okolie, súkromie zasa zabezpečujú hrubé závesy. Ceny za ubytovanie v pohyblivom hoteli začínajú od 149 eur za noc a podľa majiteľov sľubujú prekvapivé zážitky.

www.psfk.com, www.sleepingaround.com

29. januára 2013

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Webnoviny.sk