Ostrovný rezort láka na apartmán s podmorskou spálňou

Ostrovný hotel láka na apartmán s podmorskou spálňou
Manta Resort

Nocľah pod vlnami Indického oceána, nerušené sledovanie podmorského života, slnenie na rozľahlej terase či pozorovanie jasných hviezd ďaleko od umelého osvetlenia – aj to sa dá zažiť v novom apartmáne Manta Resort, ktorý ukrýva unikátnu podmorskú izbu.

V Indickom oceáne neďaleko Tanzánie leží malý zelený ostrov Pemba, ktorý láka najmä na mangrovníkové lesy, čerstvé banány a nekonečný pokoj. Ten si návštevníci ostrova môžu vychutnať aj v päťhviezdičkovom hotelovom komplexe Manta Resort, ktorému v novembri pribudla nová atrakcia – luxusný apartmán ponorený priamo pod morskými vlnami.

[captionid=“attachment_1437″align=“alignright“width=“481″]MantaResort[/caption]Plávajúca hotelová bunka leží asi 250 metrov od pobrežia a návštevníkom ponúka relax na troch podlažiach. Prízemie, ktoré sa pohojdáva na hladine oceána, ponúka obývaciu izbu a kúpeľňu. Na streche, na ktorú sa dá dostať po schodoch i po rebríkoch, sa otvára veľká terasa ako stvorená na opaľovanie cez deň či pozorovanie hviezdnej oblohy v noci. Najväčšie lákadlo apartmánu je ukryté pod hladinou – spálňa s obrovskými oknami, cez ktoré sa dá sledovať podmorský život, je celá ponorená v hĺbke štyroch metrov.

Hotelový apartmán pochádza z dielne švédskej architektonickej kancelárie Genberg Underwater Hotels a je prvý svojho druhu na africkom kontinente. Prítomnosť koralových útesov a bohatý podmorský život ostrov Pemba zaradili medzi obľúbené destinácie potápačov. Vďaka podmorskej izbe si ho však budú môcť zblízka vychutnať aj tí, ktorí majú pred kyslíkovými bombami rešpekt.

„Zatiaľ si ubytovanie v apartmáne vyskúšalo šesť hostí a boli ohromení. Za oknami im plávali húfy strieborných rybiek, v pozadí už číhali dravci. Hlavne noci sú tu skutočne akčné, keď sa behom kŕmenia rozsvietia podvodné svetlá. Hostia si vychutnali pohľad na chobotnicu, ktorá sa pokúšala vliezť cez okno dovnútra,“ uviedol manažér rezortu Matthew Saus.

Nocľah v raji pre potápačov však vyžaduje nielen dobrodružnú povahu, ale aj tučné konto – jedna noc v podmorskej bunke vychádza na 1500 dolárov.

www.mymodernmet.com

25. novembra 2013

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: zz