Osem rokov cestovala po svete celkom sama. Teraz poskytla najlepšie rady pre osamelých cestovateľov

cestovanie osamote
pixabay.com

Mnoho z nás uprednostňuje cestovanie osamote – je to totiž príležitosť, ako zažiť neprekonateľnú slobodu a duševnú očistu. Ak chcete aj vy vyskúšať sólo cestovanie, tieto rady sú určené pre vás.

Jessie cestovala osem rokov sama a naučila sa zopár dôležitých vecí. Keďže vie, aké je to v začiatkoch ťažké, rozhodla sa o svoje know-how podeliť s ostatnými.

Verte v seba

Jeden z najkľúčovejších elementov všetkých sólo cestovateľov je viera v samého seba a uvedomenie si, že ste schopnejší ako si osebe myslíte. Keď idete svojou vlastnou cestou, musíte všetko riešiť sami. Je úžasné, ako sa vyvinú vaše schopnosti na riešenie problémov – a aké silné budú –, keď nemáte nikoho, kto by vám s tým pomohol.

Choďte s prúdom

Jessie si veľmi dobre pamätá, aká nervozita ju zachvátila, keď sa vydala na cestu prvýkrát sama. Mysľou jej vírili „čo ak“ otázky: Čo ak stratím svoj pas? Čo ak zmeškám vlak? Čo ak bude hotel, ktorý som si rezervovala, nepohodlný? Čo ak mi ukradnú peniaze?

bungee jumping
pixabay.com

Hoci by sa aj všetky tieto veci stali, bolo by to frustrujúce, ale nebol by to koniec sveta. Môžete kontaktovať svoju ambasádu, kúpiť si nový lístok na vlak, vymeniť hotel a naučiť sa byť ohľadom peňazí v budúcnosti opatrnejší. Zaujmite kladný postoj a pamätajte si, že tento typ prípadov je súčasťou najlepších príbehov o cestovaní.

Zarezervujte si aspoň na prvých pár nocí komfort

Hoci je Jessie veľkou fanúšičkou cestovania bez plánov, uvedomuje si, že rezervácia izby je dôležitá pri spoznávaní nových miest. Zbavíte sa tak jedného dôležitého problému.

Investujte do bezpečnosti

Bezpečnosť je vrcholne dôležitá záležitosť, a ak vám vnútorný pocit hovorí, že je niečo v neporiadku, pravdepodobne to tak aj je. Pred cestovaním si zaobstarajte oblečenie, chrániace vás pred zlodejmi so skrytými vreckami, aby ste sa nemuseli toľko strachovať o svoj vak; bezpečnostnú píšťalku, aby ste mohli privolať pomoc; zarážku na dvere pre prípad, že budete spať v hoteli s problematickým zamykaním; zámku na heslo/číselnú kombináciu, aby vám len tak nemohli otvoriť vak.

zámka
pixabay.com

Používajte šikovné aplikácie a nástroje na stretnutia

Existuje množstvo appiek a zdrojov pre sólo cestovateľov, ktorí sa chcú s niekým počas výletu stretnúť. Vyskúšajte napríklad službu Meetup.com, ktorá je dobrá pre tých, ktorí chcú zažiť romantické dobrodružstvo, EatWith a BonAppetour, keď chcete niekoho stretnúť pri dobrom jedle či Wandermates, ak chcete stretnúť ďalších sólo cestovateľov.

Urobte krok k tomu, aby rástli vaše vzťahy so samými sebou

Hoci by ste niekedy radšej trávili čas s ostatnými, buďte si istí, že samotou sa učíte vychádzať so sebou samým. Dajte si za cieľ nájsť najlepšie miestne taco, objaviť všetko o miestnych umelcoch, vyskúšajte niečo, čo ste nikdy pred tým nerobili. Meditujte na krásnych miestach alebo sa len tak túlajte mestom a robte vlastné objavy.

Seďte v bare osamote

Znie to skľučujúco? Jessie miluje chodiť do baru sama, pretože sa tak vždy zoznámi s niekým novým. To, že ste pri bare sami, vás robí prístupnejších pre ostatných. Nezabúdajte však na to, že nikdy nemôžete odísť od svojho nápoja.

bar
pixabay.com

21. novembra 2015

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod