New York bude mať najvyššie ruské kolo na svete

New York bude mať najvyššie ruské kolo na svete
Najvyššie ruské kolo na svete by mohlo vyzerať aj takto SITA/AP

Obrovské mrakodrapy mestu, ktoré nikdy nespí, nestačia. Do konca roka 2015 má v New Yorku pribudnúť aj najvyššie ruské kolo na svete.

V New Yorku by sa v priebehu troch rokov malo krútiť najvyššie ruské kolo sveta. Okolo 190 metrov vysoká turistická atrakcia by mala byť dokončená v priebehu roka 2015 a svoje miesto zaujať na Staten Islande, informoval starosta mesta Michael Bloomberg.

SITA/AP

Ruské kolo bude podľa slov starostu vyššie ako Singapur Flyer v Singapure (165 metrov), ako Londýnske oko, aj ako plánovaný High Roller v Las Vegas. Bude na ňom zavesených 36 kabín a počas polhodinových jázd denne prepraví až 30-tisíc ľudí.

Už dnes sa na bezplatnej kompe smerom na Staten Island prepravia každý deň asi dva milióny turistov, aby mohli obdivovať Sochu slobody z blízka. New York Wheel, ktorý ponúkne výhľad na panorámu Manhattanu, newyorský prístav i Sochu slobody, pribudne v priebehu troch rokov.

„Newyorské kolo bude iné, ako ostatné atrakcie v New Yorku – dokonca iné, ako akékoľvek iné na planéte,“ uviedol starosta Bloomberg o atrakcii, do ktorej podľa odhadov investujú 230 miliónov dolárov. Okolo ruského kola by mal neskôr vyrásť aj hotel a nákupné centrum.

www.welt.de

15. októbra 2012

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Webnoviny.sk