Netradičný suvenír: Cestovateľ si na pleciach nosí celý svet

Netradičný suvenír: Cestovateľ si na pleciach nosí celý svet
www.metro.co.uk

Američan William Passman si na chrbát nechal vytetovať mapu sveta. Teraz vyfarbuje každú destináciu, ktorú navštívi.

Cestovatelia si z krajín, ktoré navštívia, často donesú suveníry od výmyslu sveta. William Passman, 59-ročný cestovateľ z Louisiany, sa však rozhodol pre originálnejšie riešenie. Na chrbát si nechal vytetovať mapu sveta, na ktorej si po každom ďalšom dobrodružstve nechá farebne „vymaľovať“ navštívenú destináciu.

[captionid=“attachment_2138″align=“alignright“width=“283″]www.metro.co.uk[/caption]Muž, ktorý „na chrbte nosí celý svet“, doteraz precestoval vyše 70 destinácií v Európe, Afrike, Južnej Amerike, Austrálii či Antarktíde. Finančný manažér na dôchodku pritom svoj prvý pas získal až v roku 2006.

„Jedného rána som sa prebudil a premýšľal som, čo sa stalo so všetkými mojimi cestovateľskými plánmi, ktoré som mal ako mladík,“ uviedol Passman.

Necestuje však preto, aby si mohol zaškrtnúť krajiny na chrbte, destinácie si dôkladne vyberá podľa svojich záujmov. Fáza tetovania prichádza vždy až po návrate domov.

„Reakcie na moje tetovanie sú väčšinou pozitívne. Mnohí cestovatelia mi povedali, že vždy premýšľali o niečom podobnom aj oni,“ uviedol dôchodca.

Tetovanie je pritom magnetom pre fotoaparáty a Passmanovi často pomáha nadviazať nové kontakty. Najčerstvejšiu spomienku si odniesol z návštevy vodopádov Iguaçu na brazílsko-argentínskych hraniciach. Keďže bolo skutočne horúco, Američan si vyzliekol tričko.

„Keď som sa obrátil, všetky fotoaparáty boli namierené na môj chrbát namiesto na vodopády, bolo to neskutočné,“ dodal cestovateľ.

Vodopády Iguaçu
www.commons.wikipedia.org

www.metro.co.uk

19. augusta 2013

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: zz