Neláka Vás more? Dovolenkujte doma

cestovanie
cestovanie SITA

(PR) Aj keď počasie je neisté, dobrú dovolenku môžete stráviť aj na Slovensku. Je zrejmé, že toto leto bude skúpe na pekné slnečné dni, ale skutočného dobrodruha to určite neodradí. Ak chcete naozaj teplé a slnečné počasie, vyrazte za hranice, ak sa však radšej zmierite s domácim prostredím a pohostinnými krajanmi, radšej vyhľadajte vhodný penzión v srdci Slovenska. Môžete tu obdivovať nielen prírodné krásy, ale v prípade zlého počasia aj históriu v múzeách, na hradoch či zámkoch. Čaká vás teda turistika, výborná kuchyňa a kvalitné ubytovacie služby. Avšak s pobytom pri vode sa ani napriek nepriaznivému počasiu nemusíte rozlúčiť. Vaše deti ale aj Vy si spoľahlivo prídete na svoje v početných aquaparkoch, ktoré vďaka termálnym prameňom môžete navštíviť aj v chladnom počasí.

Slovensko ako cieľ letnej dovolenky zvíťazí aj tento rok u viacerých dovolenkárov. Aj napriek nie veľmi peknému počasiu si domov môžete priniesť množstvo pekných zážitkov, a to ani nemusíte cestovať stovky či tisícky kilometrov. Ak Vám more nechýba, určite sa pozriete do svojho susedstva. Výhodou je samozrejme aj možnosť pohodlne cestovať vlastným autom. Cesta nie je taká dlhá a naviac nehrozí ani jazyková bariéra. Myslite však aj napriek tomu na pohodlie celej rodiny. Deti dlhšie trasy zvládajú horšie ako my dospelí, preto nezabudnite do auta vziať obľúbenú hračku, ak je touto vrtuľník na diaľkové ovládanie, radšej ho schovajte do kufra. Naopak Vaše pohodlie zabezpečia aj lakťové opierky. Počas jazdy si aj Vaše ruky budú môcť oddýchnuť.

Počasie je však aj pre dovolenku u nás rozhodujúcim faktorom, sledujte teda predpovede a vyrazte vtedy, keď meteorológovia sľubujú aspoň pár dní slnka.

Počasiu nerozkážete, jedinú istotu, ktorú však máte je prítomnosť policajných kontrol na našich cestách. Nepodceňujte teda prípravy a skontrolujte aj Vaše letné pneumatiky.

20. júna 2013

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: PR