Najväčšie hotelové akvárium napĺňa milión litrov vody

Najväčšie hotelové akvárium napĺňa milión litrov vody
www.inhabitat.com

Vstupná hala berlínskeho hotela Radisson Blue láka hostí nevšedným pohľadom. Obrovské valcovité akvárium plné exotických rýb, o ktoré sa na plný úväzok starajú dvaja potápači, patrí k najväčším svojho druhu na svete.

Luxusné hotely sa hostí snažia zaujať nielen pohodlnými izbami, chutným jedlom a nadštandardnými službami, ale aj netradičnými atrakciami, ktoré cestovatelia inde nenájdu. Inak to nebolo ani v prípade hotela Radisson Blu v Berlíne, ktorý sa pýši najväčším valcovitým akváriom na svete. Obrovský akváriový kolos napĺňa milión litrov slanej vody a svoj domov v ňom našlo vyše 1500 tropických rýb.

[captionid=“attachment_3416″align=“alignright“width=“288″]www.inhabitat.com[/caption]

AquaDom siaha do výšky 25 metrov a jeho stredom prechádza výťah s priehľadnými stenami, ktorý hotelovým návštevníkom pravidelne ponúka fascinujúce pohľady na morský život. Masívna nádrž patrí do správy siete akvárií Sea Life Berlin, ktoré sídlia hneď vedľa hotela. O 56 druhov tropických rýb sa starajú dvaja potápači zamestnaní na plný úväzok. Kŕmenie rýb sa tak postupne stalo atrakciou, ktorú si v obrom tubuse niekoľkokrát denne pozrú stovky hostí.

Dostať obrovské akvárium do hotela by bol zložitý proces, preto sa architekti rozhodli poskladať akvárium priamo na mieste. Nádrž tvorená zo štyroch dielov stojí na deväť metrov vysokom betónovom základe. Počas stavby hotela boli jednotlivé kúsky akvária zdvihnuté žeriavmi na betónový podklad, zvyšok rozostavaného hotela bol potom dobudovaný okolo tubusu.

[captionid=“attachment_3418″align=“alignnone“width=“544″]www.inhabitat.com[/caption]

Hostia si pohľad na farebné akvárium nemusia vychutnať len z hotelovej haly či z výťahu, ale aj priamo z hotelových izieb. Pre tých, ktorým krúživý pohyb rýb spôsobuje závraty, ponúka hotel izby z výhľadom na nemeckú metropolu.

23. mája 2012

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Zuzana Zimmermannová