Najnudnejšie mestá sveta? Byrokratický Brusel vedie

Brussels 1017976_640.jpg
pixabay.com

Tieto mestá sú síce turistami navštevované, snažia sa držať aj krok s dobou, no chýba im iskra pulzujúcej metropoly. Vzrušenie by ste v týchto mestách hľadali márne. Ktoré sú to? 

Brusel, Belgicko – milovníci dobrého piva a čokolády si síce prídu na svoje, no ostatní sa tu zrejme unudia k smrti. Povestné „hlavné mesto Európy“ a Európskej únie je sídlom mnohých významných inštitúcií. Je to mesto, v ktorom nájdete množstvo politikov a úradníkov. Tí zrejme dodávajú mestu prílišnú vážnosť. Na čo sa však v Bruseli môžete spoľahnúť je dobré jedlo. Máte možnosť si vybrať z takmer dvetisíc reštaurácií.

Brussels 519965_640.jpg
pixabay.com

Zürich, Švajčiarsko – finančné centrum celého kontinentu je vraj podľa turistov veľmi sterilné. Je síce najbohatším mestom a zároveň disponuje aj vysokou kvalitou života, no zrejme nie je pre turistov atraktívne.

Zurich 504252_640.jpg
pixabay.com

Oslo, Nórsko – hlavné mesto severskej metropoly je najdrahším v Európe. Ak nie ste milovník prírody, zabíjanie času v nákupných streidkách by vás v tomto prípade mohlo stáť veľmi veľa peňazí.

Oslo 921758_640.jpg
pixabay.com

Houston, USA- je síce štvrté najväčšie mesto Spojených štátov, no lákadiel pre turistov ponúka žalostne málo. Mesto má rozvinutý priemysel a jeho klíma sa pohybuje sto dní do roka na úrovni 32 °C. Turistov pred horúčavami zachránia budovy vybavené klímou.

City skyline 719982_640.jpg
pixabay.com

10. novembra 2015

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Veron