Najlepšie letisko na svete leží v Južnej Kórei

Najlepšie letisko na svete leží v Južnej Kórei
Najlepšie obstálo letisko Incheon v Soule www.viralenvy.com

Letiská predstavujú pre väčšinu cestovateľov vstupnú bránu do krajiny. Ktoré svojich zákazníkov rozmaznávajú a ktoré, naopak, na kvalitu služieb príliš nedbajú, zisťoval cestovateľský portál Edreams.

Dobré letisko je príjemným štartom každej dovolenky. Na otázku, ktoré z nich je najlepšie na svete, hľadal odpoveď cestovateľský portál Edreams. O konečnom poradí rebríčka rozhodli tisícky čitateľov portálu a do úvahy okrem kvality služieb brali aj čistotu a pohodlie letiska, originalitu či dopravné spoje do centra destinácií.

V modernej budove juhokórejského letiska nechýba ani botanická záhrada s vodopádmi
www.viralenvy.com

Na prvom mieste taj skončilo juhokórejské letisko Incheon v Soule. Letisko bolo postavené v roku 2001 a získalo mnoho ocenení. Modernej budove nechýbajú vymoženosti ako múzeum, divadlo, botanická záhrada s vodopádom, kúpele či golfové ihrisko. Na letisku nájdu cestovatelia aj voľne prístupný bezdrôtový internet, sprchy, pohodlné lavičky na sedenie i spanie, požičovňu mobilných telefónov, kasíno a práčovňu. Reštauračné zariadenia a rozhľadňa na streche letiska sú samozrejmosťou. Mnohí turisti si pochvaľujú aj kultúrne centrum, kde ich každý deň medzi 9-22 hodinou odborníci bezplatne zaučia do tradičných kórejských ručných prác a domov si tak môžu odniesť perfektný darček na poslednú chvíľu.

Najhoršie obstálo v rebríčku letisko v Bukurešti
www.viralenvy.com

Na druhom mieste rebríčka skončilo Medzinárodné letisko vo Vancouveri, nasledované singapurským letiskom Changi. Na ďalších priečkach sa umiestnili letiská v Hongkongu, Bangkoku, Mníchove, Norimbergu, Tokiu, Larnake a v Porte.

Na opačnom konci rebríčka neslávne bodovalo letisko v Bukurešti. Nepriateľský personál, veľa smetí, budova v dezolátnom stave – hodnotenia pasažierov na letisko v hlavnom meste Rumunska boli plné negatív.

Hoci nemecké letiská zažiarili v prvej desiatke, svojho stúpenca mali aj na spodných priečkach – ako druhé najhoršie pasažieri ohodnotili letisko v Düsseldorfe. Príčinou môže byť aj prevaha nízkonákladových spoločností, ktoré tu majú svoju prevádzku. Z európskych letísk neobstálo dobre ani Pulkovo v Petrohrade, ktorému patrila tretia priečka zdola, parížsky Beauvais na šiestej a letisko Golubovci v Čiernej Hore na deviatej priečke odspodu.

www.edreams.com

www.bild.de

23. marca 2012

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Zuzana Zimmermannová