Najlepšia letecká spoločnosť sveta za rok 2014 je známa. Emirates až na štvrtom mieste

Cathay pacific.jpg
s3-travel-production.s3-ap-southeast-1.amazonaws.com

Súťaž o najlepšiu leteckú spoločnosť sveta Skytrax World Airline award sú už známe. Tieto ceny sa udeľujú od roku 1999 a jednotlivé spoločnosti sú hodnotené viacerými odborníkmi, ale aj cestovateľmi z celého sveta. 

Najlepšou leteckou spoločnosťou sveta za roku 2014 je Cathay Pacific Airways. Aerolinka z Hong Kongu suverénne viedla a minuloročný víťaz – letecká spoločnosť Emirates sa umiestnila až na štvrtom mieste. Predbehli ju Qatar Airways a Singapore Airlines. Na piatom mieste skončila spoločnosť Turkish Airlines. Tá sa zároveň stala aj najlepšou európskou leteckou spoločnosťou. Táto súťaž sa týkala aj nízkonákladových spoločností. Prvenstvo v Európe získala spoločnosť Norwegian, v Ázii Air Asia a v USA spoločnosť Virgin America.

Hongkonská letecká spoločnosť Cathay Pacific Airways si svoje prvenstvo podľa recenzentov vyslúžila hlavne komfortnými sedadlami, zábavou počas letu a nadpriemerným servisom.

111227 cathaybizclass1 01.jpg
air-ddf.kxcdn.com

Turkish Airlines je členom Star Alliance a vyhrala cenu za Najlepšie aerolínie v Európe posledných päť rokov v rade. Ak by ste chceli navštíviť ich centrálnu pobočku, nájdete ju v Istanbule. Táto letecká spoločnosť lieta do viac ako 100 krajín sveta a do viac než 200 miest po celom svete.

Airplane 715146_640.jpg
pixabay.com

Najlepšie letecké spoločnosti sveta za rok 2014

Cathay Pacific Airways

Qatar Airways

Singapore Airlines

Emirates

Turkish Airlines

ANA All Nippon Airways

Garuda Indonesia

Asiana Airlines

Jet Airways

Lufthansa

21. októbra 2015

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Veron