Najlacnejšiu dovolenku zažijú turisti na Srí Lanke

Najlacnejšiu dovolenku zažijú turisti na Srí Lanke
Bentota na Srí Lanke vedie rebríčku najlacnejších dovolenkových destinácií www.wexas.com

Do prieskumu, ktorý hľadal najlacnejšiu dovolenkovú destináciu na svete, bolo zaradených 40 krajín. Minuloročného víťaza – Portugalsko – zosadila z trónu ostrovná exotika na Srí Lanke.

S pomaly stúpajúcimi teplotami čoraz viac ľudí premýšľa, kde stráviť letnú dovolenku. Kam by sa mali vybrať turisti, ktorí si chcú vychutnať kvalitnú dovolenku za čo najnižšie ceny, zisťoval prieskum britskej pošty v spolupráci s cestovnými kanceláriami. Prvú priečku medzi 40 skúmanými destináciami obsadila Srí Lanka – exotika na ostrove Cejlón v juhovýchodnej Ázii s tropickým vzduchom, šumením palmových listov a dopravou za smiešne ceny a v niektorých prípadoch aj zadarmo.

Costa del Sol, Španielsko
www.wexas.com

Nasledujúce priečky putovali už do Európy. Na druhom mieste sa ocitlo Španielsko, pri ktorom sa v prieskume zamerali na turistické pobrežie Costa del Sol, tretie miesto patrí Českej republike a jej hlavnému mestu Prahe.

Prieskum s názvom Worldwide Holiday Costs Barometer 2012 zahŕňal 40 krajín na celom svete. Zisťoval ceny ôsmich obľúbených turistických položiek vrátane večere pre dvoch, krému na opaľovanie, obľúbených letných nápojov ako minerálky, piva, kávy a Coca Coly, repelentu proti komárom či baleniu cigariet. Tieto výsledky následne porovnal s kvalitou dovolenky. Do úvahy však nebral cenu ubytovania, ktorá sa mení v závislosti od požadovaného štandardu.

Rebríček Worldwide Holiday Costs Barometer 2012
www.wexas.com

V prvej desiatke cenovo najvýhodnejších turistických destinácii sa z európskych miest ocitlo aj Bulharsko, Maďarsko a Portugalsko, ktoré viedlo rebríčku uplynulý rok. Z exotickejších krajín sa podľa výsledkov prieskumu oplatí cestovať do Mexika, Thajska, Juhoafrickej republiky a Vietnamu.

Najlacnejšie dovolenkové destinácie 2012:

Ne chvoste rebríčka sa ocitol Singapúr, Barbados a Austrália. Práve „v raji surferov“ Brisbane vyjde dovolenka až štvornásobne drahšie ako v najlacnejšej Srí Lanke.

www.scribd.com

1. marca 2012

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Zuzana Zimmermannová