Najkrajšiu zastávku metra má Neapol, dominujú Rusi

Najkrajšiu zastávku metra má Neapol, dominujú Rusi
napolipost.com

Dobre v hodnotení európskych podzemných systémov denníka Daily Telegraph obstál aj švédsky Štokholm, Londýn či Mníchov. Uznania sa dostalo aj pražskému metru.

BRATISLAVA 2. decembra (WEBNOVINY) – Cestovateľský portál britského denníka Daily Telegraph sa podujal na zaujímavú úlohu.

Rozhodol sa ponúknuť svojim čitateľom rebríček tých najkrajších zástavok metra v Európe.

Do 22-členného rebríčka, ktorý zverejnili v sobotu, zaradil viacero pozoruhodných a monumentálne vyzerajúcich interiérov európskej podzemnej dopravy.

Čo sa týka zastúpenia sa jednoznačným víťazom stalo Rusko, konkrétne moskovské metro, kde nechýbajú ani ozdobné lustre. To má v zozname štyri svoje zástavky, na ktoré malo potrebu upozorniť britské periodikum.

Celkovým víťazom a najkrajšou zástavkou metra na starom kontinente sa však stala platforma s názvom Toledo, ktorou sa môže popýšiť talianska metropola Neapol.

Pomyselná Miss európskeho metra je jedným z výtvorov tamojších umelcov, ktorých nadanie pomohlo dostať metropolu spod Vezuvu do úplného čela. No zle neobstál ani švédsky Štokholm s troma zastávkami či Londýn a Mníchov s dvoma. V samotnej prvej trojke dopĺňajú neapolské Toledo aj moskovská Komsomolskaja a štokholmská Solna.

Za mimoriadnu pozornosť však taktiež stojí mníchovská zastávka Westfriedhof s veľkou lampou (6.), originálny vstup do frankfurtského metra na zastávke Bockenheimer Warte (7.) či pôsobivé muzeálne interiéry zastávok v Moskve a Petrohrade. Svoje (11.) miesto si našlo aj pražské metro so zastávkou Staroměstská.

Daily Telegraph však nezabudol ani na Varšavu (12.), Kyjev (15.) či Berlín s Heidelberger Platz na 19. mieste.

Prehliadka zastávky metra v Neapole

Prehliadka zastávky metra Solna v Štokholme

2. decembra 2012

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Rastislav Rovnanek