Najkrajšia ulica na svete sa ukrýva v Brazílii

Porto Alegre
www.inhabitat.com

Vyše 500 metrov dlhá ulica v Porto Alegre tvorí vďaka mýtickej atmosfére dokonalý priestor na relax uprostred mestskej džungle.

Nájsť oázu uprostred veľkomesta býva ťažkým orieškom. Brazílske Porto Alegre však dokazuje, že nejde o nesplniteľnú úlohu. Práve tu sa na dĺžke 500 metrov rozprestiera najzelenšia ulica Rua Gonçalo de Carvalho, ktorá si od cestovateľov získala prívlastok najkrajšej na svete.

[captionid=“attachment_1893″align=“alignright“width=“545″]www.inhabitat.com[/caption]Ulica lemovaná košatými tipuanami z oboch strán cesty vytvára mýtický klenutý priechod, v ktorom chodci ľahko nadobudnú pocit, akoby sa ocitli v lese, hoci sú len tri bloky od absolútneho centra mesta.

Vzácne stromy tu boli vysadené ešte v 30. rokoch minulého storočia a za uplynulé desaťročia sa postarali o príjemný chládok uprostred horúcich letných dní. Keď v roku 2005 výstavba nového obchodného domu spôsobila hrozbu v podobe výrubu časti stromov, obyvatelia sa zápalisto pustili do protestov. Starosta mesta José Fogaca sa postavil na ich stranu a celú ulicu vyhlásil za kultúrnu pamiatku, ktorá musí byť zachovaná.

Stromy, ktoré môžu vyrásť až do výšky 30 metrov, pochádzajú z Južnej Ameriky a ulici dodávajú nezameniteľnú atmosféru vo všetkých ročných obdobiach.

www.inhabitat.com

www.inhabitat.com

9. septembra 2013

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: zz