Najextrémnejšia toaleta sveta sa týči vo výške 2600 metrov

Extrémne toalety sveta
www.nydailynews.com

Extrémna toaleta, ktorá si vyslúžila aj prívlastok „najosamelejšia“, leží na okraji útesu pohoria Altaj na Sibíri.

Cieľ dovolenky si každý vyberá podľa vlastných preferencií. Redakcia tlačovej agentúry Interfax sa vo svojom prieskume zamerala na toalety. Za tú najextrémnejšiu a zároveň najosamelejšiu označila toaletu v pohorí Altaj na Sibíri, ktorá leží na okraji útesu vo výške 2600 metrov nad morom.

Extrémne toalety sveta
www.nydailynews.com
„Toalety nie sú najromantickejšie miesta na svete, existujú však miesta, kde ich ľudia zmenili na niečo skutočne výnimočné,“ vysvetlila bieloruská tlačová agentúra Interfax, ktorá prieskum zverejnila.

Najextrémnejšia toaleta na Sibíri slúži ruskej meteorologickej stanici Karaťourek, ktorá je v prevádzke od roku 1939. Okrem piatich meteorológov, ktorí tu pracujú v mrazivých podmienkach, na toto odľahlé miesto chodí len poštár. Ten raz do mesiaca pracovnému tímu nosí poštu, na jeseň sa tu objaví aj helikoptéra, ktorá stanicu vo vysokohorskej pustatine zásobí jedlom, vodou a drevom na kúrenie.

Za najdrahšiu toaletu redakcia označila zlatý skvost v hoteli Swiss Horn Gold Palace v Hongkongu. Steny, strop i samotná toaleta sú tu vyrobené zo zlata. Na konštrukciu najdrahšej toalety sa spotrebovali až tri tony vzácneho kovu, preto si návštevníci pred použitím toalety musia obuť ochranné návleky.

Extrémne toalety sveta
www.nydailynews.com

Za najstrašidelnejšou toaletou treba cestovať do Mexika. Toaleta na vrchu otvorenej výťahovej šachty leží na 15. poschodí budovy v meste Guadalajara. Podlahu tvorí vrstva skla, ktorá má návštevníkov ochrániť pred pádom.

Extrémne toalety sveta
www.nydailynews.com

www.nydailynews.com

3. januára 2014

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: zz