Motýlia záhrada v Kuala Lumpur

Motýlia záhrada v Kuala Lumpur
Miriam Šramová

Kuala Lumpur je úžasné mesto, ktoré rozmaznáva turistov širokým spektrom svojich možností a zaujímavostí.

Ak máte cestu okolo, určite navštívte Butterfly Gardens (Taman Rama- Rama). Tento údajne najvačší motýlí park v Ázii nadchne najmä milovníkov makro objektívov.

Butterfly Park sa nachádza na zvyšku dažďového pralesa Bukit Aman, uprostred Kuala Lumpur, vo štvrti zvanej Lake Gardens a je domovom vyše 6000 motýľov z viac ako 120 rôznych druhov. Táto obrovská motýlia záhrada je doslova ovešaná sieťami, takže motýle si môžu voľne poletovať a pritom neuletia. Ak vám gigantický motýľ pristane na pleci alebo na hlave, nechytajte paniku, sú neškodné. Na farebných tričkách vyzerajú ako pôsobivé brošne.

V zbierkach vo vitrínach si môžete pozrieť „sušený vzorkovník“ chrobákov a motýľov žijúcich v Malajzii, ako aj štádia vývoja a narodenia sa motýľa z larvy. Mňa však zaujalo „terárium“, liahne, kde sa odpočívajúce larvy postupne menili na motýle.

Motýlia záhrada je vážne unikátna, keďže motýle nemusíte pracne hľadať v prírode, ale tie najvzácnejšie druhy máte pokope. Okrem motýľov tu nájdete napríklad aj obrovské modlivky a roháče.

Butterfly Garden je otvorená počas týždňa od 9:00 do 17:00 hod.

Text, Foto: mimi

8. apríla 2010

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Mária Pietová