Mesiac v splne zvyšuje účinky alkoholu aj nikotínu

Z mesiaca odhryzlo zatmenie
Čím je Mesiac tučnejší, tým menej ťažkých jedál by mal človek konzumovať a mal by dávať pozor aj na ich kombináciu. 25. apríla 2013 o 22 hodine si tentoraz z tučného mesiaca odhryzlo jeho čiastočné zatmenie. Vladimír Kampf

Čím je Mesiac tučnejší, tým menej ťažkých jedál by mal človek konzumovať a mal by dávať pozor aj na ich kombináciu. 25. apríla 2013 o 22 hodine si tentoraz z tučného Mesiaca odhryzlo jeho čiastočné zatmenie.

Počas jednotlivých fáz Mesiaca ľudia, ktorí žili v tesnejšej symbióze s prírodou, zistili, čo treba robiť, aby na nich Mesiac vplýval čo najmenej nepriaznivo. Od jeho guľatosti sa odvíjal aj jedálny lístok. Nie je pravda, že každému môže ulahodiť zeleninový šalát či vegetariánska predsplnová diéta.

Niekomu práve táto zdravá strava môže priťažiť a riadne ho počas splnu nafúknuť. Kto si v tomto čase dá malú hladovku, alebo sa naje iba veľmi striedmo, určite neoľutuje. Mesiac v splne zvyšuje aj účinky alkoholu a nikotínu. Kto sa túži lacnejšie prefajčiť alebo opiť, mal by si tieto neresti vychutnať práve, keď je na oblohe z Mesiaca čo najviac.

Takto preletel mesiac pred objektívom kamery počas vrcholu zatmenia. Dlhý záber je dvadsaťkrát zrýchlený. Obraz je zosynchronizovaný so zvukom. Zrýchlený zvuk pripomína hlasy džungle.

25. apríla 2013

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod