Mapy projektanta z Kanady odhalili, kam lietame najčastejšie

Mapy projektanta z Kanady odhalili, kam lietame najčastejšie
Európa a Afrika Webnoviny.sk

Kanadský dopravný projektant zozbieral celosvetové informácie o letoch, na základe ktorých vytvoril zaujímavé mapy zobrazujúce trasy lietadiel na každodennej báze.

Webnoviny.sk

Zhotovenie máp trvalo Michaelovi Markietovi takmer dvanásť mesiacov. Využil pritom informačný systém GIS (Geographic Information Systems) a údaje o viac ako 58-tisícoch letov, ktoré sú dostupné aj na stránke Openflights.org.

Vysledné grafiky by podľa Kanaďana mohli poodhaliť nielen najpopulárnejšie dopravné trasy, ale zároveň by mohli byť využité napríklad aj pri monitoringu šírenia chorôb a vírusov.

Webnoviny.sk

Z Markietovho výskumu vyplynulo, že letisko, ktoré obsluhuje najväčšie množstvo letov, leží vo Frankfurte. K najčastejšie využívaným letiskám na jednotlivých kontinentoch sa zaradili tie v Atlante, Sao Paule, Pekingu, Káhire, Frankfurte a v Sydney.

Webnoviny.sk

„Spomínam si, ako som sa prvýkrát pozrel na tie dáta. O nejaký čas som sa dostal od nič nehovoriacich číslic a slov k zreteľným stopám na oblohe. Bol to úžasný zážitok, ešte v tom určite budem pokračovať,“ dodal projektant.“

[captionid=“attachment_4753″align=“alignnone“width=“610″]Webnoviny.sk[/caption]

www.dailymail.co.uk

23. mája 2013

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Webnoviny.sk