Luxus pod vlnami: V Číne vyrastie prvý podmorský hotel

Luxus pod vlnami: V Číne vyrastie prvý podmorský hotel
Podmorský hotel pochádza z dielne nemeckého architekta www.welt.de

Zaspávať v hĺbke 15 metrov v obklopení luxusu a farebného podmorského sveta budú môcť hostia netradičného hotela už v roku 2015, kedy zakotví na južnom pobreží Číny.

Pod zemou, v korunách stromov i pod vodou – hotelový priemysel má pre náročných zákazníkov vždy pripravené nové lákadlá. Najnovší plán by mal hotelových hostí zaviesť pod morské vlny na južné pobrežie Číny, kde onedlho vznikne nové centrum luxusu.

Izby budú ponorené v hĺbke 15 metrov
www.welt.de

Projekt z dielne nemeckého architekta Joachima Hausera na prvý pohľad pripomína plávajúci ostrov. V skutočnosti ide o prvý plávajúci a podvodný hotel, ktorý dokáže ubytovať až 200 hostí. „Podvodný hotel je mix výletnej lode, ponorky a osobného parníka,“ uviedol Mníchovčan, ktorý na projekte pracoval s berlínskym štúdiom Gewers & Pudewill.

Nepôjde teda o konštrukciu zakotvenú na morskom dne. S kráľovskou dĺžkou 135 metrov a šírkou 70 metrov sa jeho paluba bude ponárať do dvoch tretín, aby si hostia mohli vychutnať pohľad na podmorský svet. Izby budú ležať v hĺbke 15 metrov pod hladinou. „Je nezmysel stavať hotel v hlbinách mora. Je tam príliš veľká tma a človek nič nevidí,“ vysvetlil architekt svoje rozhodnutie.

Nebudú chýbať ani sklenené tunely
www.welt.de

S realizáciou projektu sa začne už v priebehu budúceho roka. Hotel, do ktorého čínski investori vložili 180 miliónov dolárov, by mal byť hotový do roku 2015. Architekti sľubujú, že bezpečnosť hotela bude na vysokej úrovni – jediný živel, ktorý by mohol spôsobiť problémy, je tajfún. „Evakuovať hotel bude potrebné iba v prípade príchodu tajfúnu.“

Hotel by mal ležať asi kilometer od juhočínskeho pobrežia a ponúkať výhľady na farebné koralové útesy. V hoteli by nemali chýbať ani izby so súkromnými bazénmi, sklenené tunely, svadobná kaplnka, škola potápania či konferenčné miestnosti. Veľkým lákadlom je aj prvý podvodný plavecký bazén. Pobyt za noc sa tiež bude šplhať do astronomických výšok – od 850 dolárov za jednoduchú izbu až po 15-tisíc dolárov za luxusné podvodné apartmány.

O podobný projekt sa Hauser pokúšal už v roku 2003 v Dubaji, no jeho plány stroskotali. „Urobili sme chybu, že sme o tom priveľa rozprávali ešte pred tým, ako sme našli investorov,“ uviedol architekt. V konečnom dôsledku však toto zdržanie neľutuje. „Ľudia tu nebudú sedieť pred akváriom. U nás pôjde o skutočné more,“ dodal Hauser.

www.welt.de

www.bild.de

27. septembra 2012

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Zuzana Zimmermannová