Letisku Milana R.Štefánika pribudli nové letecké linky

Kyjev
Z bratislavského letiska sa bude lietať aj do hlavného mesta Ukrajiny pixabay.com

Aké novinky si pre nás pripravilo letisko Milana R.Štefánika v Bratislave na zimnú sezónu 2016/2017? 

Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave sa počas zimnej letovej sezóny 2016/2017 bude lietať na pravidelných linkách do dvadsiatich dvoch miest v šestnástich krajinách. V porovnaní s predošlým zimným obdobím je to o päť destinácií aj štátov viac. Nový zimný letový poriadok vstupuje do platnosti v nedeľu 30. októbra a bude platiť do ďalšej zmeny času, teda do 25. marca 2017.

Medzi novinkami je aj priame letecké spojenie do mesta Niš v Srbsku.

Iron gate 1566321_960_720.jpg
pixabay.com

Pribudnú nové letecké spojenia nízkonákladových spoločností Wizz Air do Kyjeva a Ryanair do Nišu v Srbsku a na letisko Leeds – Bradford vo Veľkej Británii. „V porovnaní s minuloročným zimným letovým poriadkom sú novými aj linky do miest Skopje v Macedónsku od Wizz Air, či Edinburgh a Manchester vo Veľkej Británii (Ryanair), kam sa lieta len od apríla tohto roku, resp. Edinburgh bol v minulosti v ponuke len počas letnej sezóny. Z ponuky destinácií Ryanairu vypadla linka do Londýna-Lutonu,“ informovala v pondelok hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Pravidelné letecké spojenia bude z bratislavského letiska a naň zabezpečovať šesť leteckých spoločností – Ryanair, Pobeda, Wizz Air, flydubai, České aerolínie a Air Cairo. „Novinkou je pritom pravidelný charterový let spoločnosti Air Cairo do Hurghady a z nej s frekvenciou jedenkrát týždenne (od polovice februára 2017 dvakrát týždenne),“ priblížila Ševčíková.

K zoznamu noviniek patrí aj linka na letisko Leeds – Bradford vo Veľkej Británii

2686726_e8192c5b.jpg
s0.geograph.org.uk

29. októbra 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Zdroj: SITA, © SITA 2016